Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Серцева астма: основні симптоми та методи лікування

Серцева астма: основні симптоми та методи лікуванняСерцева астма - це патологічний стан, що поєднує в собі сукупність астмоподібних респіраторних симптомів, спричинених застійною серцевою недостатністю. 

Попри назву, дане захворювання не належить до різновидів астми та інгаляційних подразників. Основним проявом серцевої астми є утруднене дихання, що викликається накопиченням рідини в легенях внаслідок серцевої недостатності.
 
Відповідно виниклий стан може становити загрозу для життя, тому вчасне та правильне діагностування має вирішальне значення.
 
Механізм розвитку серцевої астми полягає у неспроможності серця належним чином відкачувати кров із лівого шлуночка або тиск у шлуночку високий. Це порушення кровотоку призводить до підвищення кров’яного тиску в кровоносних судинах легень, що викликає витік й накопичення рідини.

Основні причини

Як зазначалося вище серцева астма виникає внаслідок серцевої недостатності. Відповідно найпоширенішою причиною другого стану є ішемічна хвороба серця.
До інших факторів, що можуть сприяти розвитку серцевої недостатності та відповідно серцевої астми, включають:
  • аномальний серцевий ритм
  • високий артеріальний тиск;
  • ураження серцевого клапана;
  • кардіоміопатія;
  • гіпертиреоз;
  • міокардит;
  • вроджені вади серця;
  • цукровий діабет;
  • ожиріння.

Основні симптоми

  1. Порушення дихання.
  2. Хрипи.
  3. Кашель.
  4. Виділення мокроти з кров'ю.
  5. Задишка, переважно в положенні лежачи.
Виниклі симптоми можуть бути початковими симптомами серцевої недостатності або ж поєднуватися з іншими ознаками ураження серця. Наприклад, болем у грудях, втратою свідомості, швидкою втомлюваністю та ціанозом.

Діагностика та тактика лікування

Встановлення діагнозу потребує проведення ряду діагностичних тестів, оскільки ознаки серцевої астми легко сплутати з ураженням дихальної системи (астми). Розрізнення важливе, оскільки лікування астми та серцевої недостатності різні. Лікування серцевої недостатності може допомогти полегшити симптоми як серцевої недостатності, так і серцевої астми. Надмірне використання засобів лікування справжньої астми, таких як рятувальні інгалятори, може бути шкідливим і потенційно призвести до погіршення симптомів.
 
До основних методів діагностики серцевої недостатності відносять:
  • лабораторні дослідження крові;
  • ЕКГ;
  • ЕХО-КГ;
  • рентгенографія;
  • дихальні тести (наприклад, спірометрія);
  • КТ та МРТ.
Відзначимо, що лікування серцевої астми передбачає усунення основної причини  та накопичення рідини в легенях.

Медикаментозна терапія при наданні допомоги включає призначення діуретиків, нітрогліцерину та морфіну.

Надалі при стабілізації стану лікарем призначаються інгібітори АПФ або бета-блокатори з метою запобігання нового епізоду захворювання.
У тому випадку, якщо організм не отримує достатньо кисню проводиться киснева терапія. За необхідності придбати кисневий концентратор або кисневий балон можливо в медичному маркеті ITMED.

Також за необхідності покращення приливу крові до серця можливе оперативне втручання, що полягає у  проведенні коронарного шунтування.

Остаточним варіантом лікування, коли всі інші методи лікування не дали результатів, є трансплантація серця.

Пацієнтові рекомендовано внести корективи у спосіб життя.  Це допоможе зменшити прояви захворювання, а також запобігти розвитку серцевої недостатності. Для цього доцільним буде регулярно займатися спортом, відмовитися від шкідливих звичок, регулярно висипатися та зменшити вплив стресового фактора.

Пам'ятайте, що серцева астма є вторинним станом, викликаним серцевою недостатністю. Відповідно вона триває до тих пір, поки існує захворювання, яке її викликає. Прогноз покращується, чим раніше пацієнти отримують належне лікування.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм