Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Ингаляторы и небулайзеры

Як відновитися після COVID-19: основні рекомендації

Як відновитися після COVID-19: основні рекомендаціїВсе більше питань виникають, щодо так званого “постковідного синдрому”, адже більшість осіб вже стикнулася з коронавірусною інфекцією. Хтось перехворів в легкій безсимптомній формі, а хтось потребує тривалої реабілітації. Розберемо на які методи реабілітації необхідно звернути увагу та у чому полягає їх необхідність.
Статистичні дані свідчать що більшість хто перехворів на COVID-19 ще тривалий час після одужання відчувають слабкість та млявість, особливо якщо перебіг захворювання був тяжким з застосуванням масивної медикаментозної терапії.
 
Звісно ж повертатися до звичайного ритму необхідно, з розумінням того, що певний час необхідно буде дотримуватися реабілітаційних заходів: пульмонологічних, неврологічних, а також інколи навіть психологічних. Адже дуже часто у людей розвивається депресивний стан та панічні атаки, страх захворіти знову. Іноді такі стани потребують допомоги фахівця. 

Що не варто робити одразу після захворювання?

Постійно лежати: так зменшується доступ кисню до дихальних шляхів. Необхідно дотримуватися розумного балансу, тобто не лежати цілими днями, але й не починати одразу займатися спортом. Все, що потрібно це помірні фізичні навантаження: вправи у межах ліжка, якщо людина взагалі лежача та знаходиться на кисневій терапії, необхідно підіймати хоча б руки та ноги, перевертатися, зайняти вертикальне положення, лягти на живіт. У міру того, як з успіхом переносяться фізичні навантаження, треба розширювати різновид вправ, уже з огляду на ситуацію, оскільки тут немає якогось загального правила. 
 
Працювати: одразу братися за дистанційну роботу (соціальне навантаження) чи починати наводити лад у домівці також не є чудовою ідеєю. Організм відновлюється і навіть мінімальні фізичні навантаження можуть даватися тяжко.

З якими наслідками після COVID-19 в період відновлення стикається пацієнт

Внаслідок впливу вірусу або тривалого знаходження в положенні лежачи високі ризики розвитку аритмії та стенокардії.
До інших негативних наслідків належить синдром вірусної втоми, зниження м'язового тонусу, порушення функціонування органів травлення та проблеми з психічним здоров'ям.

Пульмонологічна реабілітація

Даний тип реабілітації полягає у відновленні життєвого об'єму легень за допомогою дихальної гімнастики та фізіотерапевтичних процедур. 
Щодо дихальної гімнастики, то до неї варто ставитися з обережністю. При грубих фіброзних змінах у легенях, де знижена їх еластичність, може відбутися пневмоторакс, іншими словами легеня лопне. 
Пацієнти, які мали тяжку пневмонію, можуть довго потребувати кисню, навіть амбулаторно вдома необхідно буде знаходитися з кисневим концентратором. Час перебування на концентраторах різний: від декількох днів до тижнів.

Загальна реабілітація

Основою є турбота про організм. Це і здорове раціональне харчування, яке насичене корисними мікроелементами та вітамінами. Не варто одразу налягати на жирну та занадто калорійну їжу. 
Звісно ж не варто забувати про корисний вплив повноцінного сну та прогулянок на свіжому повітрі. 
 
Також окрім загальних методів відновлення, з метою запобігання розвитку ускладнень лікарі рекомендують слідкувати за сатурацією за допомогою пульсоксиметру, робити аналіз на згортання крові, при високих ризиках призначаються коагулянти. Зазвичай дану терапію проводять пацієнтам, які мають сильне ураження легень. 
 
Пам'ятайте, що навіть після того, як тест на коронавірус показав негативний результат не варто одразу забувати про хворобу. Слідкуйте за своїм станом та обов'язково зверніться до свого сімейного лікаря з метою отримання основних рекомендацій щодо подальшого відновлення. 

Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники
Алкофарм