Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Інфаркт легенів: основні симптоми та методи лікування

Інфаркт легенів: основні симптоми та методи лікуванняУ більшості випадків інфаркт легені виникає внаслідок серйозного ускладнення, насамперед утворення тромбів у легенях. 

Інфаркт легені – це патологічний процес, що характеризується відмиранням частини легеневої тканини через відсутність кровотоку та кисню.

Механізм розвитку захворювання полягає в блокуванні кровотоку, що небезпечно відмиранням тканин. Зазвичай це трапляється, коли тромб блокує одну з артерій у легенях, перекриваючи постачання кисню. Це супроводжуватиметься больовими відчуттями в грудях, задишкою та іншими серйозними станами.

Якщо більше детальніше, то захворювання у вигляді інфаркту легені відбувається у декілька етапів. Початок патологічного процесу супроводжуватиметься утворенням тромбу, що рухається по кровотоку. Далі тромб досягає легенів й блокує легеневу артерію, зменшуючи кровотік. Відповідно без належного постачання крові уражена ділянка стикається з кисневим голодуванням.

При подальшому пошкодженні легенева тканина гине, що призводить до інфаркту. З часом на пошкодженій ділянці може утворитися рубцева тканина.

Основні причини

1. Тромбоемболія легеневої артерії.
2. Тромбоз глибоких вен.
3. Перенесення оперативного втручання.
4. Порушення зі сторони згортання крові. 
5. Гормональні зміни.

Тобто зазвичай провокуючими факторами утворення інфаркту є стани, що провокують тромби.

Загалом фактори ризику інфаркту легені залежать від людини. Так підвищені ризики стикнутися з порушенням мають особи віком 40 років або менше, а також ті, хто палить.

Характерні ознаки

1. Больові відчуття в грудях, які можуть бути різкими та колючими за характером. Особливо біль посилюється під час кашлю чи глибокого дихання.
2. Задишка.
3. Виділення домішок крові при кашлі.
4. Прискорене серцебиття.
5. Швидка стомлюваність.
6. Запаморочення.
7. Лихоманка та озноб.
 
Зауважимо, що досить часто клінічна картина може залишатися безсимптомною тривалий час або мати легкий перебіг. Також на прояв симптомів впливатиме розташування та розмір тромбів.

Діагностика та тактика лікування

Лікарі можуть помітити ознаки інфаркту протягом деякого часу візулізаційно після встановлення діагнозу. Тобто не є виключенням, коли інфаркт легені діагностується як додаткова знахідка при пошуку емболії легеневої артерії.

Тактика лікування залежатиме від перебігу захворювання. Також важливо усунути основну причину. Враховуючи, що у більшості випадків інфаркт легені спричинений емболією легеневої артерії, то лікування включатиме призначення антикоагулянтної терапії.

Негайне лікування може включати кисневу терапію, антикоагулянти (препарати для розрідження крові) та тромболітики.

При тяжкому перебігу існують показання до проведення інвазивних процедур, типу катетерного тромболізису або хірургічної легеневої емболектомії.

Надалі пацієнтові знадобиться постійний моніторинг стану, проходження легеневої реабілітації та приймання медикаментозної терапії. 
 
Стратегія профілактики включає активний спосіб життя, підтримання гідратації, носіння компресійних панчіх та лікування основних захворювань.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм