Атеросклероз: чому артерії звужуються?
Внаслідок ряду факторів та віку на стінках артерій накопичуються холестерин та кальцій, що своєю чергою призводить до утворення бляшок з наступним порушенням постачання кисню в тканини тіла. Тому детальніше розберемо механізм даного порушення.
Атеросклероз – це патологічний стан, що характеризується звуженням артерій, внаслідок накопичення на їх стінках бляшок. Бляшки являють собою липку речовину, що складається з жиру, холестерину, кальцію та інших речовин. Коли наліт накопичується, артерії стають твердими та вузькими.
Відмітимо, що досить частим явищем є відколення нальоту з можливим формуванням тромбу.
При відсутності вчасного лікування атеросклероз небезпечний розвитком інсульту, серцевої недостатності. Тому вчасно надана допомога та методи запобігання дають можливість уникнути ускладнень.
Основні симптоми
Клінічна картина захворювання може не проявлятися до моменту закорковування судини. До загальних же проявів атеросклерозу можна віднести:
- больові відчуття у грудях;
- задишка;
- швидка стомлюваність;
- м'язова слабкість у кінцівках внаслідок порушення кровообігу.
Також симптоми можуть залежати від того, яка артерія звужена або заблокована.
Важливо розуміти, що атеросклероз може спричинити інфаркт та інсульт, тому необхідно бути обізнаним у перших проявах даних станів. Адже вони вимагають надання невідкладної допомоги. Насамперед це біль або дискомфорт у грудях, пітливість, нудота та блювання, слабкість й оніміння обличчя та кінцівок, порушення мовлення та втрата рівноваги.
Які фактори впивають на появу атеросклерозу?
Механізм розвитку захворювання полягає в накопиченні на стінках судин так званого нальоту, що робить артерії запаленими та твердими. Відповідно порушується кровообіг, а органи та тканини не можуть отримувати насичену киснем кров, необхідну для задовільного функціонування.
Причинами цього можуть бути високий рівень холестерину та віковий фактор.
Відповідно до групи ризику можна віднести осіб, які мають малорухомий спосіб життя, палять та зловживають алкоголем, мають надмірну масу тіла. Відмітимо, що люди з цукровим діабетом також мають набагато більший рівень захворюваності.
Діагностика та тактика лікування
Встановлення діагнозу відбувається на основі аналізу клінічної картини та ряду діагностичних тестів, серед яких лабораторні дослідження крові, насамперед для перевірки рівня холестерину, доплерівське ультразвукове дослідження, МРТ або КТ, ЕКГ та стрес-тест.
Лікування атеросклерозу передбачає насамперед зміну способу життя пацієнта, що включає правильне харчування та заняття спортом. Це необхідно для зменшення кількості споживаного жиру та холестерину.
Пацієнту можуть знадобитися додаткові медичні процедури, наприклад медикаментозне лікування або оперативне втручання.
Лікарські засоби, що можуть допомогти запобігти загостренню атеросклерозу включають призначення статинів (препарати для зниження рівня холестерину), інгібіторів АПФ, бета-блокаторів та антитромбоцитарних препаратів. Додатковим компонентом у проведеній терапії можна використовувати препарат КАРДІОСИЛ. Препарат знижує ризик виникнення серцевих нападів та інфарктів, покращує кровообіг та скорочувальну функцію міокарда, попереджає тромбоутворення, зміцнює стінки судин та запобігає розвитку атеросклерозу. Перед тим як розпочати терапію необхідна ОБОВ'ЯЗКОВА консультація лікаря з метою виключення протипоказань та можливих побічних ефектів.
У тому випадку, якщо захворювання має тяжкий перебіг та серйозні прояви існують показання до проведення оперативного втручання. В залежності від ситуації хворому можуть знадобитися шунтування, тромболітична терапія (розчинення тромбу шляхом введення препарату в уражену артерію), ангіопластика або атеректомія.
Пам'ятайте, що саме дотримання здорового способу життя може допомогти як запобігти, так і лікувати атеросклероз!
Новые статьи:
Также интересно посмотреть:
- Недостатність аортального клапана: основні симптоми та методи лікування
- Ектопічна екстрасистолія: основні причини появи додаткових ударів серця
- Перинатальна кардіоміопатія: симптоми ураження серця після пологів
- Забій серця: основні симптоми та методи лікування
- Тріпотіння передсердь: основні симптоми аномального серцевого ритму