Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Недостатність аортального клапана: основні симптоми та методи лікування

Недостатність аортального клапана: основні симптоми та методи лікуванняКлапани забезпечують потік крові через серце лише в одному напрямку. Коли ж вони не працюють належним чином, виникає їх ураженням з наступним впливом на функцію серця. Більш детальніше розберемо ураження саме аортального клапана.

Недостатність аортального клапана (аортальна недостатність або аортальна регургітація) - це патологічний процес, що характеризується пошкодженням аортального клапана. 
За статистичними даними більшість випадків захворювання зустрічається саме серед чоловіків.
 
Механізм розвитку захворювання полягає у неможливості аортального клапана повністю закриватися. Як наслідок частина крові тече назад, а не в аорту та тіло, що своєю чергою не дає лівому шлуночку “відпочивати” та повністю звільнятися від крові до того, як з лівого передсердя надійде наступний прилив крові. Відповідно лівий шлуночок містить більше крові, що, можливо, спричиняє його збільшення та згущення.

Основні симптоми

Досить часто протягом тривалого часу хворого можуть не турбувати симптоми захворювання. 
Клінічна картина розвивається у міру пошкодження клапана з появою наступних симптомів:
  • швидка стомлюваність;
  • больові відчуття у грудях, що може посилюватися під час фізичних навантажень;
  • прискорене серцебиття;
  • задишка;
  • запаморочення або втрата свідомості;
  • набряк нижніх кінцівок (переважно щиколотки та стопи).

Що є причиною недостатності аортального клапана?

  1. Ревматизм.
  2. Високий артеріальний тиск.
  3. Аортальний стеноз.
  4. Вроджені дефекти клапанів.
  5. Інфекції тканин серця. У цьому випадку регургітація аортального клапана виникає раптово.
  6. Ураження зі сторони сполучної тканини, спричинені генетичними захворюваннями.
  7. Сифіліс.

Діагностика та тактика лікування

Встановлення діагнозу відбувається на основі проведення збору анамнезу, фізикального огляду, аналізу клінічної картини та ряду діагностичних тестів. Щодо останніх, то підтвердити захворювання та визначити ступінь ураження можливо шляхом рентгенографії, катетеризації серця, ЕКГ, ЕХО-КГ та стрес-тестів.

Надалі, після того, як діагноз “недостатність аортального клапана” підтвердився, лікар призначає відповідну терапію. При легкому перебігу захворювання можливо обмежитися тактикою спостереження та внесенням корективів у спосіб життя пацієнта, призначенням ліків для зниження артеріального тиску. Це дасть можливість зменшити навантаження на серце та знизити ймовірність розвитку ускладнень.

Пізно діагностований випадок та відповідно тяжкий перебіг захворювання потребує більш радикальних методів. Переважно це проведення оперативного втручання з відновлення або заміни аортального клапана. Лікар детальніше ознайомить пацієнта з перевагами того чи іншого виду клапана. 

Надалі відбувається період відновлення, коли пацієнтові потрібно бути обережними та остерігатися різного роду інфекцій, що можуть вплинути на серце. Відмітимо, що серцеві інфекції можуть бути спричинені в тому числі і захворюваннями зубів. 

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм