Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Перинатальна кардіоміопатія: симптоми ураження серця після пологів

Перинатальна кардіоміопатія: симптоми ураження серця після пологівПеринатальна (післяпологова) кардіоміопатія — це патологічний стан, що супроводжується слабкістю серцевого м’яза, яка призводить до серцевої недостатності та може бути смертельною.

Перинатальна кардіоміопатія є досить рідкісним типом серцевої недостатності, що виникає під час вагітності або відразу після пологів. 
Механізм розвитку захворювання полягає у послабленні серцевого м'яза, що призводить до збільшення розмірів серця. Як наслідок це призводить до порушення здатності органу перекачувати кров.
 
За статистичними даними більшість випадків припадає на жінок протягом останнього місяця вагітності або протягом п'яти місяців після пологів.

Основні причини захворювання

Достеменно причини розвитку перинатальної кардіоміопатії невідомі. Однак спеціалісти пов'язують виниклий стан з необхідним додатковим перекачуванням крові у поєднанні з іншими факторами ризику. Як наслідок таке поєднання створює додаткове навантаження на серце.

До факторів ризику відносять наступні стани:
  • ожиріння;
  • високий артеріальний тиск;
  • цукровий діабет;
  • наявність в анамнезі захворювань серця;
  • куріння та зловживання алкоголем;
  • багатоплідна вагітність;
  • віковий фактор (жінки 30+).

Які основні симптоми перинатальної кардіоміопатії?

  1. Больові відчуття в грудях.
  2. Прискорене серцебиття.
  3. Швидка стомлюваність.
  4. Задишка.
  5. Набряк нижніх кінцівок (стоп та щиколоток).
  6. Часті позиви до сечовипускання вночі.
Можна зробити висновок, що ознаки даного виду кардіоміопатії схожі за перебігом з серцевою недостатністю.

Діагностика та тактика лікування

Встановлення діагнозу відбувається на основі аналізу клінічної картини та фізикального огляду.
Також різноманітні візуалізаційні тести допоможуть визначити стан серця: рентгенографія, КТ, ядерне сканування серця, ЕХО-КГ.
 
При визначенні діагнозу жінка потребує лікування в умовах стаціонару до моменту стабілізації стану. Одразу відмітимо, що ураження серця незворотне, однак на його функціонування у майбутньому впливає і тяжкість порушення.

У деяких жінок, у яких це захворювання розвивається під час вагітності, серце може повернутися до нормального розміру після пологів. Для інших - стан може продовжувати погіршуватися. Не є виключенням коли існує потреба у проведенні трансплантації серця. 

Медикаментозна терапія при даному захворюванні включає призначення бета-блокаторів, препаратів для зміцнення серця, діуретиків.

Додатково жінкам рекомендовано дотримуватися дієти з низьким вмістом солі, з метою контролювання артеріального тиску.
Надалі важливо проходити регулярні огляди та приймати всі ліки відповідно до інструкцій. Серед усіх типів кардіоміопатії перинатальна кардіоміопатія має відносно високий рівень одужання порівняно з іншими причинами!
Щодо профілактики, то варто враховувати, що певні звички способу життя можуть знизити ризик перинатальної кардіоміопатії.  Особливо це стосується жінок, що народжують вперше.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм