Рестриктивна кардіоміопатія: основні симптоми ураження міокарда
Рестриктивна кардіоміопатія - це патологічний процес, що характеризується ураженням міокарда з порушенням діастолічної функції лівого шлуночка.
Механізм розвитку захворювання полягає в розвитку фіброзу ендокарду з наступним його потовщенням й втратою еластичності та розвитком ряду ускладнень, від порушення наповненості серця кров'ю під час скорочення, гіпертрофії міокарду до серцевої недостатності.
В залежності від причини виникнення розрізняють рестриктивну кардіоміопатію ідіопатичної та набутої форми. Також порушення може супроводжуватися поступовою заміною серцевого м'яза на рубцеву тканину або ж з заповненням в ньому речовини.
За статистичними даними більшість випадків припадає на дитячу вікову категорію.
Які фактори впливають на розвиток порушення?
- Новоутворення.
- Гемохроматоз.
- Ендокардит.
- Приймання певних лікарських препаратів.
- Цукровий діабет.
- Амілоїдоз.
- Системні ураження сполучної тканини.
Основні прояви кардіоміопатії
- Прояви захворювання залежатимуть від провокуючого фактору та стадії ураження міокарда.
- Задишка як під час фізичного навантаження, так і згодом в стані спокою.
- Швидка стомлюваність, загальна слабкість.
- Ціаноз.
- Набухання вен шиї.
- Периферичні набряки.
Згодом при відсутності належного лікування розвиваються симптоми правошлуночкової недостатності.
Діагностика та тактика лікування
Візуалізація та діагностування патологічного процесу відбуватиметься шляхом проведення ЕКГ, ЕХО-КГ, рентгенографії та за наявністю показань - катетеризації та біопсії серця.
Тактика лікування полягатиме насамперед в усуненні основного захворювання, якщо рестриктивна кардіоміопатія виникла на тлі іншого патологічного процесу. Це дасть можливість запобігти ураженню серця та частково покращити його стан.
Консервативне лікування включатиме проведення медикаментозної терапії у вигляді діуретиків, антагоністів кальцію, цитостатиків.
В критичних випадках при розвитку серцевої недостатності можливе проведення оперативного втручання від висічення фіброзної тканини до навіть необхідності у проведенні трансплантації серця.
Враховуючи фактори ризику, не варто нехтувати профілактичними оглядами у лікаря кардіолога! Обрати спеціалізовану клініку Ви можете скориставшись Всеукраїнським каталогом клінік ITMED.