Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Основні симптоми харчового отруєння

Основні симптоми харчового отруєнняКоливання графіку відключення електроенергії створює умови для швидкого псування харчових продуктів в холодильнику. Як наслідок це підвищує ризики харчових отруєнь, про основні симптоми яких ми з'ясуємо далі.

Насамперед відзначимо, що харчове отруєння являє собою ряд захворювань харчового походження, спричинених вживанням токсичної або зіпсованої їди. Коли людина вживає щось токсичне, тіло реагує на очищення від токсинів у вигляді блювання, діареї та лихоманки. Зазвичай це зникає через день-два. Але не варто забувати й про ймовірні загрозливі для життя наслідки отруєння. 

Що спричиняє харчові отруєння?

Основними причинами отруєння є патогенні збудники у вигляді бактерій (кишкова паличка, сальмонела), вірусів (ротавірус) або паразитів (лямблії).

Відповідно у разі відсутності термічної обробки певних продуктів або їх псування і призводить до потрапляння хвороботворних мікроорганізмів до нашого тіла.

Також причиною порушення може стати відсутність належної гігієнічної обробки рук з наступним контактуванням з харчовими продуктами.

Будь-яка людина може отримати харчове отруєння. Однак підвищеним ризикам піддаються особи зі зниженою імунною системою, вагітні, діти та літні люди.

Основні симптоми

  1. Нудота та блювання.
  2. Спазми та біль в животі.
  3. Діарея.
  4. Відсутність апетиту.
  5. Лихоманка та слабкість.
  6. Головний біль.
При цьому клінічна картина може відрізнятися в залежності від збудника інфекції. Тривалість симптомів може варіюватися від декількох годин до тижнів.
 
Щодо тяжкого перебігу захворювання, то у такому випадку уваги потребує приєднання до патологічного процесу діареї, яка триває понад трьох діб, лихоманки (38,9°C), ознак сильного зневоднення організму (сухість у роті, відсутність сечовипускання та ін.).

Діагностика та тактика лікування

Встановлення діагнозу можливо на основі виниклих у пацієнта симптомів. Додатково можливе проведення лабораторних досліджень крові, калу та навіть залишків їжі, які були вживані (для визначення збудника). 
 
У більшості випадків харчове отруєння лікується в домашніх умовах. Для цього хворому необхідно вживати великий об'єм рідини, наприклад з високим вмістом електролітів.

Тимчасовому виключенню з раціону підлягають кофеїновмісні продукти, які лише подразнюють травний тракт, алкоголь, жирні та смажені продукти. Харчування повинно бути наповнено легко засвоєною їжею з низькими вмістом жиру (рис, варені овочі, банани, вівсянка).

Додатково лікарем можуть бути призначені препарати для усунення діареї та нудоти, а також рецептурні лікарські засоби в залежності від типу збудника (протипаразитарні, антибіотики).

У важких випадках харчового отруєння пацієнтові може знадобитися гідратація за допомогою внутрішньовенного вливання рідини в умовах стаціонару.

Найкращий спосіб запобігти харчовому отруєнню це правильно поводитися з їжею та уникати будь-яких продуктів, які можуть бути небезпечними:
  1. Завжди мити руки перед приготуванням або вживанням їжі.
  2. Переконатися, що  їжа належним чином зберігається.
  3. Ніколи не варто пробувати їжу на смак аби перевіряти чи вона безпечна. Будь-яка їда з незвичними кольором, текстурою чи запахом утилізується.
  4. В умовах віялових відключень електроенергії доцільним буде зробити запас продуктів, що не потребують особливих умов зберігання (здоба, консерви) та готувати страви у невеликій кількості.
  5. При можливості продукти які швидко псуються зберігати в термосумці, підвалі або балконі.
Надзвичайно рідко харчове отруєння загрожує життю, попри “незручні” симптоми які воно може викликати. Однак при погіршенні самопочуття зволікати зі зверненням до лікаря не варто!

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм