Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Які симптоми вказують на високий рівень білірубіну?

Які симптоми вказують на високий рівень білірубіну?Білірубін є результатом розпаду еритроцитів в організмі. Печінка своєю чергою допомагає його виведенню. Кілька факторів можуть спричинити високий рівень білірубіну як у дітей, так і у дорослих, з наступним розвитком жовтяниці.

Гіпербілірубінемія - являє собою стан у вигляді високого рівня білірубіну. У більшості випадків даний стан є ознакою основного захворювання!
Також як нам відомо це є поширеним порушенням у новонароджених.
 
В нормі рівень білірубіну падає десь від 0,3 до 1,0 мг на децилітр (мг/дл). Усе, що перевищує 1,2 мг/дл, зазвичай вважається підвищеним.

Які симптоми високого білірубіну?

Насамперед відмітимо, що симптоми при високому рівні білірубіну залежатимуть від основної причини. Не є виключенням, коли при помірно високому білірубіну у пацієнта не виникає жодних скарг.
 
У більшості випадків до поширених ознак гіпербілірубінемії належить поява наступних станів:
  • жовтяниця, що є основною ознакою високого рівня білірубіну;
  • озноб та лихоманка;
  • біль в животі та можливий набряк;
  • біль у грудях;
  • слабкість, втома, запаморочення;
  • нудота та блювання;
  • свербіж шкіри;
  • блідий кал;
  • сеча набуває темного кольору.

Які фактори впливають на розвиток гіпербілірубінемії?

Є кілька станів, які можуть спричинити високий рівень білірубіну до досягнення печінки, після виходу з печінки або в самій печінці:
  1. Камені в жовчному міхурі.
  2. Синдром Жильбера: є легкою формою високого білірубіну, оскільки уповільнюється процес виведення його з організму..
  3. Зміни зі сторони функції печінки, що призводить до накопичення білірубіну в крові, внаслідок  порушення здатності його виводити та переробляти.
  4. Запалення жовчних шляхів.
  5. Внутрішньопечінковий холестаз вагітних.
  6. Гемолітична анемія.
Також багато дітей мають високий рівень білірубіну через кілька днів після народження, що викликає стан, який називається жовтяницею новонароджених. Це тимчасовий стан, який зазвичай проходить самостійно протягом кількох тижнів. Причиною є те, що новонароджені мають більше еритроцитів й швидше розщеплюють їх, але їх печінка недостатньо розвинена, щоб встигати.
 
Якщо жовтяниця виникає протягом перших 24 годин після народження або якщо рівень білірубіну особливо високий або не починає падати сам по собі можливе проведення лікування у вигляді фототерапії, внутрішньовенного введення імуноглобуліну.

Діагностика та тактика лікування

Лабораторні дослідження крові дозволяють визначити рівень білірубіну. Хоча існує аналіз сечі на білірубін, він менш точний і часто хибно позитивний.
 
Інші  діагностичні тести можуть включати:
  • додаткові аналізи крові для оцінки функції печінки, тест на гепатит;
  • фізикальний огляд (пальпація);
  • візуалізаційні тести (МРТ, УЗД, КТ);
  • ендоскопія;
  • біопсія печінки.
Лікування залежить від основної причини високого білірубіну. Якщо причина відома, пацієнт скоригувати стан за допомогою лікування або зміни способу життя, наприклад відмовитися від алкоголю.
Для лікування високого рівня білірубіну дітям як зазначалося вище може знадобитися фототерапія, яка допомагає печінці розщеплювати білірубін за допомогою спеціального типу світла.
 
Високий рівень білірубіну зазвичай свідчить про порушення функціонування зі сторони печінки або жовчного міхура. Деякі з цих станів не надто серйозні, але важливо контролювати їх і лікувати.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм