Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Чому може виникати біль в животі?

Чому може виникати біль в животі?Біль в животі є досить поширеною проблемою. Але при цьому існує й тенденція до ігнорування виниклих симптомів. Все просто, болить шлунок - значить виникає думка що, щось не те з'їли. Відповідно і тактика боротьби обирається аналогічна серед більшого відсотка населення, а саме самостійне призначення знеболювальних. 

Але наголошуємо, що біль у животі та шлунку може бути спричинений різними проблемами, від газів до більш серйозних станів, таких як апендицит або хвороба Крона. Тому частий або тривалий больовий синдром просто не повинен ігноруватися. Визначення ступеня тяжкості та площі ураження живота можливе при зверненні до лікаря та проходження наступної діагностики.
 
Біль у животі – це біль, що локалізується між грудною кліткою та областями тазу.
 
Характер болю варіюється від нападоподібного, ниючого, тупого до періодичного або різкого. 
 
Локалізований біль обмежений однією ділянкою живота та зазвичай пов'язаний з ураженням одного конкретного органу (наприклад, шлунку).

Спазмоподібний біль може бути пов’язаний з діареєю, запором або метеоризмом. 

Також не є виключенням його супроводження іншими симптомами, такими як відчуття дискомфорту в животі, здуття, запор, метеоризм, відрижка, лихоманка, печія, нудота, блювання, гарячка, зневоднення або втрата апетиту
Більш детальніше розберемо далі.

Види болю в животі

Як Ви помітили, виниклий біль в животі не є однаковим. Наприклад, якщо Ви відчуваєте гострий біль у животі, швидше за все, дискомфорт виник лише близько тижня, можливо, менше.
З іншого боку, хронічний біль — це постійний або періодичний біль, який може тривати від трьох місяців і більше.
Біль який прогресує, тобто посилюється з часом є небезпечною ознакою, оскільки може вказувати на серйозне захворювання зі сторони організму.

Що викликає біль у животі?

Дуже багато станів та захворювань можуть спричиняти больовий синдром. До найбільш поширених причин можна віднести наступні:
  • розвиток інфекційного процесу: при розвитку інфекції горла, кишківника можливе потрапляння бактерій у травний тракт, що спричинить біль у животі. Патогенні збудники також можуть викликати зміни в травленні, такі як діарея або запор;
  • запалення;
  • кишкові розлади (наприклад, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба, синдром подразненого кишківника.
Спричинити сильний біль можуть захворювання, які становлять в певних випадках загрозу життю:
  • розрив органу (наприклад, апендицит);
  • камені в жовчному міхурі та нирках.
Відмітимо, що локалізація болю в животі може бути підказкою щодо її причини. До прикладу, скарги на біль у верхній частині живота можуть бути викликані серцевим нападом, гепатитом, пневмонією. А от біль в центрі живота є ознакою апендициту, уремії або травми.
 
Відповідно негайно звернутися за медичною допомогою, необхідно якщо біль є сильним з неможливістю всидіти на місці та додатковим приєднанням кривавого стільця, лихоманки, нудоти та блювання, жовтяниці, утрудненого дихання. Також занепокоєння повинні викликати й ті випадки, коли порушення самопочуття турбує упродовж тривалого часу, з додатковим розвитком втрати апетиту, лихоманки, незрозумілої втрати ваги та ін.

Діагностика та тактика лікування

Причину болю в животі можна діагностувати за допомогою ряду тестів, та насамперед отриманого анамнезу пацієнта. Перш ніж призначити аналізи, лікар проведе фізикальний огляд (пальпація).
Надалі з врахуванням отриманої інформації та визначення інтенсивності болю і його локалізацію в черевній порожнині, призначаються діагностичні тести:
  • УЗД, КТ та МРТ, рентгенографія (візуалізаційні тести);
  • колоноскопія;
  • лабораторні дослідження крові, калу та сечі.
Спосіб лікування болю в животі багато в чому залежить від встановленого діагнозу. 
 
Так у разі спричинення болю в шлунку виразкою призначаються протизапальні препарати.
Захворювання типу каменів в нирках, запалення жовчного міхура можуть вимагати оперативного втручання.
Варто розуміти, що не всім формам болю в животі можна запобігти, тому корекція способу життя дасть можливість мінімізувати ризики його розвитку. Насамперед до даного переліку відноситься здорове харчування невеликими порціями, вживання достатньої кількості води, регулярне займання спортом.
При діагностуванні кишкового розладу, як-от хвороба Крона, лікарем призначається спеціальне дієтичне харчування.

Підсумовуючи можемо сказати, що якщо ви відчуваєте біль у животі, важливо не робити поспішних висновків. Зверніться до лікаря якщо біль хронічний, сильний або прогресуючий для отримання необхідної допомоги.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм