Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Основні прояви запалення стравоходу

Основні прояви запалення стравоходуСтравохід являє собою м'язову трубку, яка пропускає їжу та напої з ротової порожнини в шлунок. 

Езофагіт - це патологічний процес, що характеризується розвитком запалення в стравоході. Відсутність лікування якого може призвести до формування виразок, рубців та сильного звуження стравоходу, що може спричинити необхідність у невідкладній медичній допомозі.
 
В залежності від причини виникнення розрізняють декілька форм езофагіту. Так еозинофільний езофагіт спричинений великою кількістю еозинофілів у стравоході. Це своєю чергою пов'язано з надмірною реакцією на алерген. Рефлюкс-езофагіт зазвичай виникає внаслідок відомого нам захворювання - гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ). ГЕРХ виникає, коли вміст шлунка, як кислота, часто повертається назад у стравохід. Це викликає хронічне запалення та подразнення стравоходу.

Медикаментозна форма захворювання є результатом неправильного приймання лікарських засобів, наприклад, без достатньої кількості води. Це призводить до того, що ліки занадто довго затримуються в стравоході. Проблема може посилюватися зниженням рухливості (наприклад, люди, які прикуті до ліжка або просто недостатньо рухаються).

Інфекційний езофагіт відповідно до назви спричинений бактеріями, вірусами, грибками або паразитами. Зустрічається дана форма досить рідко, а підвищеним ризикам піддаються особи з ослабленою імунною системою.

Які фактори впливають на розвиток езофагіту?

  1. Ослаблена імунна система (наприклад, внаслідок ВІЛ/СНІДу, цукрового діабету).
  2. Хімієтерапія або променева терапія органів грудної клітки.
  3. Перенесені оперативні втручання в області грудної клітки.
  4. Приймання певних лікарських препаратів.
  5. Ожиріння.
  6. Надмірне вживання алкоголю та куріння.
  7. Спадковий фактор.

Основні симптоми 

  1. Порушення ковтання (дисфагія).
  2. Біль у горлі.
  3. Біль у грудях, який посилюється під час їжі.
  4. Нудота та блювання.
  5. Хрипкий голос.
  6. Втрата апетиту.
  7. Печія та кислотний рефлюкс.
  8. Кашель.
Особливого занепокоєння повинно викликати те, що симптоми тривають декілька днів або стає неможливим нормально харчуватися, приєднуються супутні ускладнення у вигляді лихоманки, болю у м'язах та ін.

Діагностика та тактика лікування

Встановлення діагнозу відбувається на основі ретельного збору анамнезу та додаткового проведення ряду діагностичних обстежень, від рентгенографії з контрастом до ендоскопії з біопсією та визначенням можливої алергії (шкірні проби).
 
Лікування залежатиме від основної причини. Так терапія варіюватиметься від призначення противірусних або протигрибкових препаратів до знеболювальних, стероїдів та інгібіторів протонної помпи.

При діагностуванні алергії, важливо виключити ті тригери, що її спричиняють. Також лікар рекомендуватиме звернути увагу на спосіб життя, відмовившись від шкідливих звичок та скоригувавши харчування (обмеження гострої та жирної їди, уникання продуктів, що можуть викликати алергію).

Хірургічна процедура розширення стравоходу може знадобитися, якщо стравохід стає занадто вузьким та як наслідок спричиняє застрягання їжі.

Захворювання, яке виникло внаслідок лікарських засобів потребує призначення альтернативних ліків або зміни спосіб їх прийому – наприклад, з твердої форми на рідку.

У будь-якому випадку не варто боротися з проблемою самостійно, скуповуючи різного роду препарати. Скориставшись Всеукраїнським каталогом клінік ITMED Ви можете обрати найбільш відповідну для Вас клініку та отримати консультацію гастроентеролога.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм