Плюси та мінуси переходу на інтервальне голодування

Інтервальне голодування (фастинг) – це метод харчування, який характеризується відмовою від вживання їжі на 16 годин, без зменшення при цьому добової калорійності раціону. Вживання їжі повинно відбуватися упродовж восьми годин.
В чому полягає фастинг?
Зниження маси тіла та інші процеси відбуваються шляхом оптимізації секрету інсуліну. Короткочасне голодування знижує сприйнятливість до вуглеводів (особливо швидких) та спонукає організм спалювати жирові відкладання. А тіло відновлює здатність ефективно використовувати внутрішні ресурси.Типи інтервального голодування
Існує три основних типи. Перший тип характеризується трьома «голодними» днями в тиждень. При цьому вони не повинні йти один за одним. Другий варіант – 5:2.
І третій тип або «дієта воїна», включає щоденне голодування від 8 до 20 годин. В інший час можна їсти будь-які продукти. У більшості випадків практикується такий тип голодування на вечірній та нічний час (для легшого перенесення). Зараз ще набирає обертів система 16 / 8. У цьому випадку система харчування виглядає так: о 8:00 – сніданок, 12.00 – перекус, 16.00 – вечеря / обід.
Переваги режиму
Важливо пам’ятати, що перед тим як переходити на короткочасне голодування необхідно пройти попередню консультацію у спеціаліста. З метою перевірити стан здоров’я та визначити наявність протипоказань.Дійсно при періодичному інтервальному голодуванні ви надаєте можливість своєму шлунку «відпочити».
Це дає фастингу наступні переваги:
- покращення обміну речовин;
- зниження чутливості клітин до інсуліну;
- зниження маси тіла без втрати м’язових тканин;
- поліпшення зовнішнього вигляду.
- стабілізується рівень глюкози;
- підвищується стресостійкість;
- знижуються запальні процеси, нормалізується тиск та рівень холестерину;
- поліпшується пам’ять.
Протипоказання
Перелік протипоказань до фастингу достатньо довгий. До процесу голодування важливо грамотно підійти й відповідно – правильно виходити з режиму. Адже ризик розвитку приступу панкреатиту чи загострення хронічних патологій досить високий.Дотримання системи харчування (фастингу) не рекомендується:
- людям з низькою вагою (низьким індексом маси тіла – нижче 18,5);
- вагітним та жінкам в період лактації;
- людям, які надмірно захоплюються шкідливою їжею та страждають на харчові розлади (орторексія, булімія, анорексія);
- неповнолітнім, оскільки організм потребує додаткових поживних речовин;
- проходять реабілітацію після перенесеного оперативного втручання;
- людям, які мають психічні розлади (наприклад, шизофренія чи біполярний розлад).
- лептинорезистентність (стан який пов’язаний з ожирінням);
- онкологію;
- захворювання щитоподібної залози;
- патології зі сторони серцево-судинної системи, ШКТ.
Пам’ятайте про те, що інтервальне голодування підходить не всім. Не дозволяється практикувати людям які мають в анамнезі захворювання ШКТ, цукровий діабет та ін. Ніяких компромісів. Спочатку здоров’я, а потім нововведення у харчуванні.
Автор: Наталія Холявицька