Як правильно вийти з посту без шкоди для здоров'я? Поради лікарів
Вихід з посту - це завжди певний стрес для організму, адже за досить тривалий проміжок часу людина звикає до певного типу і порядку прийому їжі. Тому, якщо ви постилися, повертатися до звичного способу харчування потрібно поступово, прислухаючись до порад лікарів, щоб не нашкодити своєму здоров'ю.
Справа в тому, що під час посту відбувається активне виведення токсинів з організму. Адже людина на період посту перестає вживати продукти тваринного походження, що сприяє очищенню організму і його омолодженню. Тимчасові обмеження в їжі покращують метаболізм, якість шкіри, сну, загальне самопочуття, нормалізують вагу. Під час посту ми не їмо шкідливу їжу, не вживаємо алкоголь, випічку, фаст-фуд.
Однак потрібно пам'ятати, що є категорії людей, яким суворо протипоказаний пост. Це вагітні та жінки, які годують груддю, а також люди з певними хронічними захворюваннями. Тому, якщо ви страждаєте на певні захворювання, перед тим, як почати дотримуватися посту, потрібно проконсультуватися з лікарем.
Автор: Ольга Купріянова
Чому дотримуватися посту може бути корисно?
Віруючі люди відзначають, що дотримуватися посту - це не тільки обмежувати себе в певній їжі. Це і духовне утримання: від поганих вчинків і думок, від лихослів'я, від заздрості та інших гріхів. Однак суспільство звикло часто сприймати пост саме за певну дієту. Якщо ви все ж постилися і обмежували себе в їжі, це могло бути корисно для вашого організму.Справа в тому, що під час посту відбувається активне виведення токсинів з організму. Адже людина на період посту перестає вживати продукти тваринного походження, що сприяє очищенню організму і його омолодженню. Тимчасові обмеження в їжі покращують метаболізм, якість шкіри, сну, загальне самопочуття, нормалізують вагу. Під час посту ми не їмо шкідливу їжу, не вживаємо алкоголь, випічку, фаст-фуд.
Однак потрібно пам'ятати, що є категорії людей, яким суворо протипоказаний пост. Це вагітні та жінки, які годують груддю, а також люди з певними хронічними захворюваннями. Тому, якщо ви страждаєте на певні захворювання, перед тим, як почати дотримуватися посту, потрібно проконсультуватися з лікарем.
Правила виходу з поста
Отже, якщо ви хочете, щоб вихід з поста був безболісним для вашого організму, потрібно в останній тиждень перед Великоднем:- їсти каші на воді, свіжі овочі, вживати в їжу рослинні масла;
- харчуватися дрібно, 5-6 разів на день, але невеликими порціями;
- не пропускати прийоми їжі;
- за кілька днів до Великодня не вживати чорний чай, каву, солодкі газовані напої, соуси, соління - всі продукти, які викликають почуття голоду і затримують воду.
- Не можна переїдати.
- Кожну страву потрібно вживати невеликими порціями.
- Краще в перший день обійтися без м'ясних страв, або з'їсти зовсім небагато.
- Починати вихід з поста найкраще з риби і клітковини: овочів, фруктів, бобових, горіхів, зелені.
- Необхідно їсти складні вуглеводи, найкраще - каші.
- Поступово в раціон варто додавати тваринний білок, найкраще починати з невеликої кількості молочних продуктів.
- Найважче після поста організму приймати саме м'ясні страви, адже їх перетравлення вимагає великих ресурсів організму. Тому спочатку краще починати вживати індичку і курку, цільне м'ясо, і в невеликих кількостях.
- Перед прийомом їжі потрібно пити воду, щоб запустити систему травлення та не допустити переїдання.
- Здобні паски не варто поєднувати з ковбасними виробами: для переробки цих продуктів потрібні різні ферменти, що викликає газоутворення, важкість у животі, здуття.
- М'ясо краще всього поєднувати з овочами і зеленню, вони допомагають швидше переварити м'ясні продукти.
- Варені яйця потрібно поєднувати з овочами.
Автор: Ольга Купріянова