Основні причини розширення кровоносних судин на обличчі
Розширені кровоносні судини та почервоніння на шкірі є частиною життя багатьох людей, особливо з віком. Також з проблемою можуть стикнутися особи з запальними захворюваннями шкіри, таких як розацеа.
Поява під шкірою обличчя розширених кровоносних судин діагностується як телеангіоектазія, або нитчасті та павутинні вени, зламані капіляри.
Ці виниклі розширення являють собою крихітні капіляри біля поверхні шкіри, які лопнули після надмірного навантаження. Типовою їх локалізацією є ділянки навколо підборіддя, носа, щік. Окрім естетичного дискомфорту, на жаль “зламані” капіляри буває досить складно позбутися. Головне - це з'ясувати причину їх появи!
Основні причини
В нормі капіляри постійно розширюються та звужуються. Однак при надмірній стимуляції у тому випадку коли судини тонкі та крихкі, вони можуть з часом лопнути.
Це може статися як природним шляхом, так і при впливі певних факторів, зокрема:
- спадковий фактор;
- гормональні порушення;
- період вагітності, коли відбувається збільшення гормонів естрогену. Надалі пов'язані з вагітністю уражені судини заживають самостійно після пологів;
- запальний процес (наприклад, дерматоміозит);
- травми, з синцями на обличчі також можуть бути помітні пошкоджені кровоносні судини;
- блювання, сильний кашель або чхання: тобто раптовий та сильний тиск на обличчя може порушити кровоносні судини шкіри;
- розацеа.
Суттєву роль в ураженні шкіри відіграє і спосіб життя людини, від шкідливих звичок, постійного стресу, неправильного догляду за шкірою до надмірного перебування на сонці, неправильного харчування.
Характерні прояви
Телеангіектазії можуть завдавати суттєвого дискомфорту. Вони розвиваються поступово, але можуть погіршуватися під впливом засобів для здоров’я та краси, які викликають подразнення шкіри, наприклад губок.
Симптоми порушення можуть включати:
- больові відчуття;
- свербіж;
- ниткоподібні червоні плями або візерунки на шкірі.
Відмітимо, що виниклі розширення судин можуть свідчити у рідкісних випадках про спадкову геморагічну телеангіектазію. Рідкісне генетичне захворювання є загрозливим для життя внаслідок появи розширених судин у життєво важливих органах, таких як печінка. Як наслідок при розриві судини виникає масивна кровотеча. Додатково при даному синдромі у хворого можуть виникати скарги на часті носові кровотечі, задишку, кров'янисті виділення у калі.
Діагностика та тактика лікування
Помітити розширені капіляри можливо самостійно і вдома. Однак при зверненні до лікаря можливо підтвердити виникле порушення та з'ясувати причину розриву капілярів.
Відповідно, при причинах пов'язаних з основними захворюваннями призначається й відповідне специфічне лікування.
На початковому етапі можливо обмежитися домашніми засобами. Наприклад, застосування кінського каштана, вмивання обличчя тільки теплою водою. Це пов'язано з тим, що гаряча вода навпаки може спричинити розрив кровоносних судин.
Специфічне лікування буде доцільним при відсутності результату від природних методів. Серед варіантів є застосування ретиноїдів, які працюють шляхом видалення зовнішнього шару шкіри; лазерна терапія при якій лазерні промені руйнують уражену судину.
Також можливе проведення процедури під назвою - інтенсивне імпульсне світло. Вона схожа до дії лазера, але зі світлом яке проникає до другого шару шкіри, не пошкоджуючи верхній шар.
Склеротерапія є іншою ін’єкційною процедурою, яка допомагає усунути протягом декількох тижнів “вен-павуків”. Механізм дії склеротерапії полягає у введенні в пошкоджені кровоносні судини спеціального розчину.
Відмітимо, що всі косметологічні процедури повинні проводитися виключно ліцензованим спеціалістом!
Пам’ятайте, що профілактика завжди краще, ніж лікування. Тому насамперед варто звернути увагу на спосіб життя який Ви ведете!