Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Як позбутися шрамів після висипань на шкірі?

Як позбутися шрамів після висипань на шкірі?Враховуючи, що активні висипання на шкірі змушують нас нервувати, можна тільки уявити розчарування від шрамів які вони можуть після себе залишати. Тому розберемо детальніше причини появи шрамів від висипань та можливі методи їх лікування.

Рубці є результатом запалення плям від прищів. Так пори від прищів розбухають, і відбувається руйнування їх стінок. Деякі плями від прищів невеликі, а шрами неглибокі та швидко заживають. Іноді вміст плям виливається в навколишні тканини й викликає більш глибокі рубці. Шкіра реагує на відновлення шраму шляхом утворення нових колагенових волокон. 
 
Шрами від прищів мають дві основні форми: рубець розвивається, коли відбувається втрата тканини, що призводить до поглиблення на поверхні шкіри або виникає рубець, який підіймається на поверхню шкірного покриву.
 
Відмітимо, що самолікування у даному випадку є не дуже доречним. Оскільки перш ніж спробувати лікувати шрами, важливо знати, який вони мають тип та який тон шкіри у пацієнта! Наприклад, при більш темних типах шкіри глибоке лазерне лікування не буде рекомендовано через більшу ймовірність рубців й пігментації.

Основні причини

Прищ виникає, коли бактерії, жири та змертвіла шкіра заповнюють і запалюють пори - крихітні отвори у шкірі, через які жир та піт виходять на поверхню. Іноді закорковані пори призводять до появи «білих або чорних цяток». А інколи ці пори запалюються й призводять до появи інших типів прищів.

Різновиди висипань та рубців після прищів

Прищі мають різні форми. Білі та чорні цятки є типовими й зазвичай загоюються плавно. Але при цьому існують типи, які можуть призвести до утворення рубців:
  1. Папули: горбки від рожевого до червоного кольору, які болять при дотиках.
  2. Пустули: утворення заповнене гноєм. Переважно червоного кольору в основі та білого або жовтого вгорі.
  3. Вузлики: тверді ураження. Вони більші, ніж папули та пустули, і можуть боліти сильніше, оскільки проникають глибше в шкіру.
  4. Кісти: кісти лежать глибоко в шкірі. Вони болючі та наповнені гноєм і зазвичай залишаються рубцями.
Щодо видів рубців після висипань, то найбільш поширеними є наступні:
  1. Атрофічні або вдавлені шрами від прищів: переважно локалізуються на обличчі, коли рубець знаходиться під оточуючою шкірою. Причиною виникнення є знижене продукування колагену під час загоєння ранової поверхні. 
  2. Гіпертрофічні або рельєфні рубці: даний вид рубців найчастіше зустрічаються з прищами на грудях й спині. Вони розміщуються над поверхнею навколишньої шкіри та викликані навпаки, надмірною кількістю колагену під час загоєння. Також вони можуть свербіти, бути ніжними або болючими.
Знебарвлення, що залишилося після того, як прищ очистився, не є рубцем. Фіолетові, червоні або коричневі сліди зникають протягом кількох місяців самі по собі.

Тактика 

Враховуючи різновиди рубців після акне, розрізняють і декілька видів їх лікування.
 
Так, альфа-гідроксикислоти (AHA) часто містяться в продуктах, призначених для лікування акне, оскільки вони допомагають видалити мертву шкіру та запобігають закупорці пор. Також, AHA можуть допомогти зробити шрами від прищів менш помітними.
 
Місцеві ретиноїди — це ще один засіб для лікування акне, який допомагає розгладити рубці. Окрім прискорення регенерації клітин і покращення текстури шкіри, ретиноїди також можуть допомогти зменшити знебарвлення та зробити шрами менш помітними. Але при цьому варто бути обережними, оскільки вони також можуть зробити шкіру особливо чутливою до сонця. Тому завжди варто користуватися сонцезахисним кремом, особливо при використанні засобів, які містять ретиноїди.
 
Сонцезахисний крем, який окрім захисту нашої шкіри від сонця, при щоденному використанні допомагає запобігти потемнінню шрамів.
 
При більш глибокому втручанню, лікарем дерматологом може бути застосовано хімічні пілінги. Хімічний пілінг - це сильна кислота, яка використовується для видалення верхнього шару шкіри, щоб зменшити глибші рубці.
 
Подібно до хімічного пілінгу допомагає видалити верхній шар шкіри й лазерне шліфування. 

Існує кілька різних ліків, які можна вводити в виступаючі шрами, щоб допомогти їх пом’якшити та згладити, включаючи кортикостероїди та хімієтерапевтичні препарати.

Іноді для лікування певних типів шрамів від прищів розглядають невелику хірургічну операцію. Ці операції підіймають рубцеву тканину ближче до поверхні шкіри, щоб зробити поглиблення менш помітними. Вони можуть повністю видалити шрам або розщепити рубцеву тканину, дозволяючи новому колагену утворюватися та згладити шрам.

Пам'ятайте, що найкращий спосіб лікування рубців від прищів – це в першу чергу запобігти їх появі.
Тому варто уникати видавлювання чи інші механічні пошкодження висипань, якими б спокусливими вони не були. Це допоможе запобігти подразненню шкіри та пошкодженню поруч розташованих тканин, що може призвести до шрамів.

Також відмітимо, що перш ніж почати будь-яке лікування шрамів від прищів, важливо проконсультуватися з лікарем дерматологом. Саме медичний працівник допоможе визначити найкращий спосіб зменшити видимість шрамів, а також переконатися, що сліди на шкірі є дійсно шрамами, а не проявом іншого захворювання.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм