Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Основні причини появи мозолів

Основні причини появи мозолівЗ настанням холодів неправильно підібране закрите взуття може викликати тиск на певні ділянки стопи. Це своєю чергою небезпечне утворенням мозолів, про характер розвитку яких з'ясуємо далі.

Мозолі - це порушення, що виникає внаслідок постійного тиску на певну ділянку шкіри. Вони мають вигляд товстих затверділих шарів шкіри, які утворюються, коли шкіра намагається захиститися від тертя або тиску.
 
Відповідно механізм розвитку мозолів полягає в наростанні додаткових шарів шкіри на уражену ділянку, до моменту появи твердішої піднятої шишки. Так тіло робить все, щоб захистити шкіру від впливу подразників або пошкоджень.
 
У більшості випадків виниклі утворення не викликають больових відчуттів. А їх локалізація зосереджується на ступнях, долонях, пальцях ніг й колінах. 
 
Відмітимо, що мозолі не свідчать про серйозну медичну проблему. Однак їх поява може спричиняти дискомфортні відчуття при виконанні буденних справ. Тому для більшості просте усунення джерела тертя або тиску й призводить до зникнення мозолів.

Характерні ознаки для мозолів

  1. В ділянці ураження шкіра стає товстою та шорсткою.
  2. Формування затверділої, піднятої шишки.
  3. Підвищена чутливість або біль під шкірою.
  4. Лущення та сухість шкірного покриву, рідше шкіра набуває вигляд воскоподібної.
Тверді мозолі часто утворюються на верхній частині пальців ніг або на зовнішньому краї мізинця. Відповідно, м’які мозолі - між пальцями ніг.
Також вони можуть відрізнятися за розміром і формою.

Тактика

Лікар швидше за все, діагностує мозолі, просто оглянувши стопи. Важливо виключити інші причини потовщення шкіри, такі як бородавки та кісти. Підтвердити діагноз можливо зрізавши трохи затверділої шкіри. Так якщо вона кровоточить або виявляються чорні точки (засохла кров), це бородавка, а не мозоль.
 
Найкращим методом усунення мозолів є передбачання уникнення повторюваних дій, які спричинили їх формування. Носіння відповідного взуття та використання захисних прокладок можуть допомогти. Самостійно можливо застосувати домашні засоби у вигляді теплих ванночок, олії чайного дерева. Відмітимо, що в жодному разі не варто терти шкіру засобами типу наждачного паперу, бритви. Оскільки це може пошкодити шкіру та спричинити приєднання інфекційного процесу. На це буде вказувати поява гнійних виділень, зміна кольору шкіри та кровотеча.
 
Важливо знайти основну причину появу мозолів, оскільки дуже часто проблема зі стопами може бути викликана порушеним кровообігом, цукровим діабетом, патологіями зі сторони серцево-судинної системи.
 
У випадку якщо мозоль не зникає або стає болючим, попри зусилля по догляду, саме медичне лікування може надати полегшення. До можливих методів лікування відноситься:
  1. Зрізання надлишків шкіри.
  2. Застосування лікувальних пластирів (наприклад, пластир, що містить 40% саліцилової кислоти). 
  3. Оперативне втручання при необхідності вирівнювання кістки, що спричиняє тертя. 
Також надалі необхідно дотримуватися всіх рекомендацій лікаря з метою запобігання повторного утворення мозолів. Наприклад:
  1. Носіння робочих рукавичок або наколінників під час роботи руками або на колінах. 
  2. Часте зволоження рук аби зберегти шкіру м’якою та менш схильною до тріщин й подразнень.
  3. Носіння взуття за розміром.
  4. Правильне та вчасне обрізання нігтів, з метою запобігання їх подразненню.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм