Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Основні причини відсутності потовиділення

Основні причини відсутності потовиділенняЯкщо влітку вам здалося, що попри спеку ви не потіли, то приводів для радощів не так й багато. Адже відсутність або зниження потовиділення може бути ознакою серйозного патологічного процесу в організмі. 

Ангідроз - це патологічний процес, що характеризується відсутністю потовиділення. Тобто потові залози не функціонують належним чином, для необхідного виведення тепла та охолодження тіла. Людина може не усвідомлювати, що у неї захворювання, доки воно не стане серйозним.
 
Нам відомо, що потовиділення допомагає видалити тепло з тіла, щоб ми могли охолодитися. Якщо людина не може потіти, тіло перегрівається, що може бути небезпечним і навіть для життя.
 
Загрозливими наслідками ангідрозу є схильність до теплових ударів та інколи навіть судом. 
Відмітимо, що ураження може виникати як в окремих ділянках тіла, так і по всій його поверхні. Не є виключенням коли особи з гіпергідрозом - підвищеним потовиділення можуть стикатися з ангідрозом. Така невідповідність відсутності потовиділення на одній ділянці тіла пояснюється компенсацією гіпергідрозу на інших.

Які причини ангідрозу?

Існує досить багато причин розвитку ангідрозу, причому більшість з них можуть бути присутніми від самого народження.
  1. Ураження шкіри внаслідок опіків, проходження променевої терапії.
  2. Пошкодження потових залоз викликаних оперативними втручаннями, травмами або рубцюванням.
  3. Спадкове порушення метаболічної системи.
  4. Розлади сполучної тканини, такі як системна склеродермія, системний червоний вовчак, синдром Шегрена.
  5. Нервові порушення (наприклад, невропатія пов’язана з діабетом);
  6. Зневоднення організму.
  7. Приймання певних лікарських препаратів, що впливають на роботу потових залоз (наприклад, антихолінергічні препарати, антигістамінні та ін.).

Основні симптоми

Звісно, що основним симптомом захворювання є незначне потовиділення або його повна відсутність.
Додатково у хворого виникатимуть скарги у вигляді:
  • запаморочення;
  • гіперемії;
  • м'язові судоми;
  • загальна слабкість;
  • відчуття жару.

Діагностика та тактика лікування

Насамперед відмітимо, що у тому випадку, коли симптоми ангідрозу виникли зненацька важливо дати можливість організму охолодитися. Для цього доцільним буде вийти зі спеки та перейти у затінене місце або в приміщення, бажано з кондиціонером. Розстібнути одяг та скористатися вологими прохолодними тканинами. Надалі доцільним буде звернутися за медичною допомогою.
 
При відсутності надання вчасної допомоги ангідроз може перейти у більш складні порушення у вигляді теплового виснаження або теплового удару. Всі ці стани потребують негайного надання допомоги, оскільки існують високі ризики загрози життю.
 
Щодо встановлення діагнозу, то лікарем буде проводитися дослідження потовиділення. Тест полягає у нанесення спеціального порошку, який змінює колір у місці потовиділення. 
Інколи доцільним буде проведення біопсії шкіри, з метою виявлення пошкодження нервових волокон та визначення можливої причини ангідрозу. 
 
Лікування ангідрозу залежатиме від основної причини. Так якщо відсутність потовиділення було спричинене ліками, тактика може бути оборотною, у разі припинення їх прийому. Однак не варто припиняти прийом ліків, попередньо не поговоривши це зі своїм лікарем. 
Якщо медичний стан викликає ангідроз, то відповідно проводиться його лікування. У тому випадку коли основної причини не було виявлено, рекомендовано уникати ситуацій, коли відсутність потовиділення спричиняє проблеми зі здоров’ям, наприклад захворювання, пов’язане з перегріванням.
 
Пам'ятайте, що ангідрозу неможливо запобігти, адже він зазвичай є станом, що триває все життя. Але при цьому можливо вжити заходів, щоб уникнути перегрівання.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм