Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Плоскостопість: основні симптоми деформації стопи

Плоскостопість: основні симптоми деформації стопиПлоскостопість є реальною проблемою, яка зустрічається напевно у 90% населення. Плоскостопість стає проблемою коли починає досягати другої стадії й далі, з поступовим зменшенням склепіння стопи. 
Відмітимо, що склепіння стопи являє собою внутрішню частину стопи зі сторони підошви, яка в нормі не повинна контактувати з плоскою поверхнею.

Плоскостопість - це патологічний процес, що характеризується розвитком деформації стопи, коли знижується висота повздовжнього та поперечного склепінь.
Розрізняють поперечну та повздовжню плоскостопість. Окремо виділяють й більш рідкісні випадки комбінованої плоскостопості (вальгусна деформація стопи). Тобто відбувається деформація як поздовжнього, так і поперечного склепінь стопи.
 

Які фактори можуть вплинути на розвиток плоскостопості?

Звісно, що не у кожного може розвинутися плоскостопість. Однак на появу даного порушення можуть вплинути ряд наступних факторів:
  • вроджена аномалія розвитку стопи;
  • ожиріння;
  • травми стопи;
  • надмірне або недостатнє фізичне навантаження;
  • неправильне підібране взуття та його носіння на тривалій основі (підбори, плоска підошва, маленьке за розміром);
  • рахіт;
  • патологічна слабкість м'язів.

Основні прояви порушення

До типових проявів порушення належить поява больових відчуттів в ногах та їх швидка стомлюваність, зміна постави, втрата рівноваги, поява "натоптишів".
Відповідно, чим далі прогресує захворювання, тим більше перевантажуються суглоби з наступними їх анатомічними змінами. Надалі відбуватиметься артроз суглобів стопи та ряд інших ускладнень, в тому числі й погіршення якості життя пацієнта.

Діагностика та тактика лікування

Встановлення стадії порушення відбувається на основі рентгенографії з навантаженням, КТ. Найпростішим та напевно найбільш старішим методом діагностування плоскостопості є прикладання мокрої або зафарбованої ступні до аркуша паперу. При цьому спеціалісти відзначають, що діагностувати плоскостопість до п'яти років дитини не є доцільним, оскільки оцінювання склепіння стопи є достатньо складним. Звісно, мова не йде про ті випадки, коли дитина має скарги на біль в ногах.
 
Запобігти розвитку плоскостопості на ранніх стадіях можливо за допомогою ортопедичного взуття, певного комплексу вправ,  масажу, зміцнювальних препаратів (вітаміни, протизапальні).
Однак, коли патологічний процес досягає третьої стадії, а суглоби зазнали ураження й це супроводжується хронічним болем постає питання про проведення оперативного втручання.
 
Важливо розуміти, що плоскостопість впливає на весь опорно-руховий апарат. Адже стопи є нашими амортизаторами, і при їх пошкодженні надалі починають страждати колінні суглоби, хребет тощо. Тому не варто ігнорувати симптоми плоскостопості, одразу зверніться за консультацією до лікаря ортопеда.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм