Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Основні симптоми порушення кровообігу до серцевого м’яза

Основні симптоми порушення кровообігу до серцевого м’яза Ішемія міокарда або ішемія серця – це патологічний стан, що характеризується недостатністю кровотоку, що надходить до серцевого м'яза. 

Тобто механізм розвитку захворювання полягає в тому, що ваш серцевий м’яз не отримує достатньо крові аби забезпечити всі функції які він виконує. Нам відомо, що кров насичена киснем та поживними речовинами, а її нестача яка триває більше кількох хвилин спричиняє пошкодження серцевого м’яза. Що у результаті може спричинити серцевий напад, стану, що який потребує надання невідкладної допомоги. 
 
Відмітимо, що зменшення кровотоку зазвичай є результатом часткового або повного блокування серцевих артерій (коронарних артерій).

Основні причини

До факторів, що підвищують ризики розвитку ішемії міокарда відносять:
  • Цукровий діабет.
  • Високий артеріальний тиск.
  • Високий рівень холестерину.
  • Ішемічна хвороба серця, що супроводжується накопиченням бляшок та холестерину всередині коронарних артерій, які постачають кров до серцевого м’яза. 
  • Спазм коронарних артерій. 
  • Тромб.
  • Розшарування коронарної артерії. 
  • Наявність в сімейному анамнезі серцево-судинних захворювань.
  • Шкідливі звички (наприклад, паління).
  • Малорухомий спосіб життя.
Біль у грудях, пов'язаний з ішемією міокарда, може бути спровокований фізичним навантаженням, стресом, впливом низьких температур, переїданням, статевим актом.

Характерні ознаки

  1. Труднощі з виконання фізичних навантажень. Далі симптоми можуть виникати навіть у стані спокою.
  2. Біль у грудях (стенокардія) та дискомфорт, відчуття тяжкості. Відзначимо, що стенокардія внаслідок ішемії міокарда в більшості випадків триває 10 хвилин або менше.
  3. Порушення дихання, відчуття нестачі повітря, задишка.
  4. Надмірне потовиділення (піт холодний та липкий).
  5. Нудота та блювання. 
  6. Розлад травлення, швидке насичення їдою.
  7. Тривожність.
  8. Запаморочення.
  9. Швидке або нерегулярне серцебиття.
Не є виключення коли розвивається ішемія та навіть серцевий напад, однак без жодних попереджувальних ознак. Це називається тихою ішемією міокарда, яка переважно виникає у пацієнтів з цукровим діабетом.

Діагностика та тактика лікування

Встановлення діагнозу відбуватиметься на основі фізикального огляду пацієнта, даних анамнезу та ряду діагностичних тестів. Серед них лабораторні дослідження крові, ЕКГ, ЕХО-КГ, навантажувальні тести, рентгенографія, МРТ, коронарна ангіограма. 
 
Тактика лікування ішемії міокарда включатиме призначення медикаментозної терапії та процедур для покращення кровотоку. Специфічність терапії залежатиме саме від причини порушення. 

У випадку медикаментозного лікування лікар може призначити нітрогліцерин для швидкого зняття стенокардії, бета-блокатори, тромболітичні препарати, блокатори кальцієвих каналів.

Також за необхідності пацієнтові можливе проведення ангіопластики та встановлення стента, аортокоронарного шунтування.

Щоб зменшити ризики захворювання спеціалісти рекомендують насамперед внести корективи у свій спосіб життя. А також при наявності основного захворювання особливу увагу приділити його контролю.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм