Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Пульсоксиметры

Як не захворіти на грип восени?

Як не захворіти на грип восени?З початком осені розпочинається сезон захворюваності на грип та ГРВІ. Також не варто забувати й про високий рівень розповсюдженості COVID-19.І щоб не спричинити накладання грипу з коронавірусною інфекцією, розберемо які міри дадуть можливість знизити ризики захворюваності.

Великі масштаби зараженості вірусними та бактеріальними інфекціями восени виникають у зв’язку з декількома причинами:
  • зниження температури повітря: це дуже часто спричиняє переохолодження та як наслідок зниження місцевого імунітету, коли слизові оболонки носової порожнини та горла більш вразливі до дії патогенних мікроорганізмів;
  • вологість повітря, що провокує активне розмноження вірусів та бактерій;
  • недотримання соціальної дистанції: скупчення людей в офісах, громадському транспорті значно підвищує ризик передачі інфекції повітряно-крапельним шляхом.

Методи, які допомагають зменшити ризики зараження

  1. Дотримання режиму сну: тривалість сну в холодну пору року має бути довшою (8-9 годин), адже недосипання негативно впливає на імунітет, внаслідок цього організм стає вразливішим перед патогенними мікроорганізмами.
  2. Збалансоване харчування: з метою отримання максимальної користі від їжі, необхідно вживати правильні продукти, які багаті на білки, жири та вуглеводи, а також клітковину та рідину. Половина вашого раціону повинна складатися з овочів та фруктів, а інша половина з бобових, злаків, горіхів.
  3. Провітрювання приміщення: регулярне провітрювання приміщення, ретельне очищення та дезінфекція поверхні, до якої часто торкаються вдома, на роботі або в навчальних закладах, зменшує ймовірність захворювання. Особливо, якщо в приміщенні перебуває хворий.
  4. Бар’єрна профілактика: важливим є використання хірургічних масок або респіраторів в людних місцях, оскільки віруси та бактерії дуже швидко та легко передаються на великі відстані, особливо під час чхання та кашлю. Також часте миття рук з милом допоможе захиститися від мікробів, при відсутності такої можливості використовуйте антисептики на спиртовій основі. Й оскільки на руках багато патогенних мікроорганізмів, намагайтеся не торкатися ними обличчя, щоб знизити ризик потрапляння інфекції через очі, ніс та рот.
  5. Вакцинація: вакцинація від грипу знижує можливість накладання хвороби з COVID-19, адже в іншому випадку можуть виникнути тяжкі ускладнення, до яких ніхто досконало не підготовлений. Щеплення від грипу проводиться один раз на рік у вересні-жовтні. Відповідно людина повинна бути здоровою, або має пройти тиждень після перенесеної інфекції.
Великою помилкою вважається занедбання карантинних обмежень та сприймання цього як належне. Показники захворюваності на COVID-19дуже високі. Тому не будьте байдужими, використовуйте засоби індивідуального захисту та дотримуйтеся правил особистої гігієни. Налаштовуйте на правильну роботу свій імунітет, дотримуючись здорового способу життя. 

Автор: Наталія Холявицька
Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники
Алкофарм