Як не захворіти на грип восени?
З початком осені розпочинається сезон захворюваності на грип та ГРВІ. Також не варто забувати й про високий рівень розповсюдженості COVID-19.І щоб не спричинити накладання грипу з коронавірусною інфекцією, розберемо які міри дадуть можливість знизити ризики захворюваності.
Великі масштаби зараженості вірусними та бактеріальними інфекціями восени виникають у зв’язку з декількома причинами:
Автор: Наталія Холявицька
Великі масштаби зараженості вірусними та бактеріальними інфекціями восени виникають у зв’язку з декількома причинами:
- зниження температури повітря: це дуже часто спричиняє переохолодження та як наслідок зниження місцевого імунітету, коли слизові оболонки носової порожнини та горла більш вразливі до дії патогенних мікроорганізмів;
- вологість повітря, що провокує активне розмноження вірусів та бактерій;
- недотримання соціальної дистанції: скупчення людей в офісах, громадському транспорті значно підвищує ризик передачі інфекції повітряно-крапельним шляхом.
Методи, які допомагають зменшити ризики зараження
- Дотримання режиму сну: тривалість сну в холодну пору року має бути довшою (8-9 годин), адже недосипання негативно впливає на імунітет, внаслідок цього організм стає вразливішим перед патогенними мікроорганізмами.
- Збалансоване харчування: з метою отримання максимальної користі від їжі, необхідно вживати правильні продукти, які багаті на білки, жири та вуглеводи, а також клітковину та рідину. Половина вашого раціону повинна складатися з овочів та фруктів, а інша половина з бобових, злаків, горіхів.
- Провітрювання приміщення: регулярне провітрювання приміщення, ретельне очищення та дезінфекція поверхні, до якої часто торкаються вдома, на роботі або в навчальних закладах, зменшує ймовірність захворювання. Особливо, якщо в приміщенні перебуває хворий.
- Бар’єрна профілактика: важливим є використання хірургічних масок або респіраторів в людних місцях, оскільки віруси та бактерії дуже швидко та легко передаються на великі відстані, особливо під час чхання та кашлю. Також часте миття рук з милом допоможе захиститися від мікробів, при відсутності такої можливості використовуйте антисептики на спиртовій основі. Й оскільки на руках багато патогенних мікроорганізмів, намагайтеся не торкатися ними обличчя, щоб знизити ризик потрапляння інфекції через очі, ніс та рот.
- Вакцинація: вакцинація від грипу знижує можливість накладання хвороби з COVID-19, адже в іншому випадку можуть виникнути тяжкі ускладнення, до яких ніхто досконало не підготовлений. Щеплення від грипу проводиться один раз на рік у вересні-жовтні. Відповідно людина повинна бути здоровою, або має пройти тиждень після перенесеної інфекції.
Автор: Наталія Холявицька