Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Основні симптоми дефіциту вітамінів

Основні симптоми дефіциту вітамінівВесною наш організм перелаштовується на новий режим та різновид харчування. І досить часто саме з настанням тепла людина може стикнутися з дефіцитом ряду вітамінів та мінералів. Про ознаки чого ми поговоримо далі.

Характерні ознаки дефіциту вітамінів

Загалом ознаки дефіцитного стану відрізняються залежно від вітаміну та тяжкості дефіциту. Симптоми можуть виникати з боку нервової, серцево-судинної та шлунково-кишкової систем. Вони стають більш помітними, доки у пацієнта не буде низьких рівнів протягом кількох місяців.
  • Ламкість нігтів та випадіння волосся: причиною є дефіцит біотину (вітамін В7), функція якого полягає в перероблення їжі в енергії. Продукти багаті біотином включають в себе яйця, м’ясо, рибу, молочні продукти, цільні зерна та ін..
  • Поява виразок в роті: досить часто поява афти, різновиду виразки ротової порожнини є результатом дефіциту заліза або вітамінів групи В. Прикладом продуктів, які багаті залізом, включають птицю, м’ясо, рибу, бобові, темну листову зелень, горіхи, насіння та цільне зерно. 
  • Кровоточивість ясен: за даним станом не завжди криється якесь порушення чи дефіцитний стан. Досить часто кровоточивість ясен є результатом грубої техніки чищення зубів. В протилежному випадку порушення може бути спровоковано дефіцитом вітаміну С. Враховуючи, що організм не виробляє вітамін С самостійно, єдиний спосіб підтримувати його на належному рівні це відповідне харчування. А саме потрібно споживати достатньо свіжих овочів та фруктів. 
  • Порушення зору: причиною може виступати дефіцит вітаміну А. Саме з цим станом пов’язано захворювання типу куряча сліпота.
  • Схильність до інфекцій: дефіцит деяких вітамінів впливає на імунну систему та може збільшити ймовірність захворіти на інфекції та інфекційні захворювання. До них належать дефіцит вітаміну С18, D19 та вітаміну А.
  • Синдром неспокійних ніг: нервовий стан, що спричиняє дискомфортні відчуття в нижніх кінцівках та непереборне бажання рухати ними може бути спричинено низьким рівнем заліза в крові.
Окрім того, сильний дефіцит може спричинити оніміння й печіння рук та ніг, головний біль, сильну втому, дратівливість, печію, розлад травлення, втрату апетиту, нудоту та блювання.

Тактика 

Виявити ознаки дефіциту вітамінів допоможуть лабораторні дослідження крові. Так загальний аналіз крові є найпоширенішим скринінговим тестом. 
Якщо існують підозри стосовно розвитку проблем з травленням, що спричиняє порушення всмоктування вітамінів, лікар може призначити ендоскопічні дослідження. Ендоскопія використовується для огляду зовнішнього вигляду шлунка та верхньої частини тонкої кишки за допомогою камери, що входить через ротову порожнину та горло. Тоді як колоноскопія використовується для огляду внутрішнього вигляду товстого кишківника за допомогою камери, яка вставляється в пряму кишку.
 
Харчування, яке передбачає недостатнє споживання вітамінів і мінералів, може викликати кілька симптомів, деякі з яких є більш серйозними, ніж інші. Тому впоратися з ними допоможе формування раціону, багато відповідними вітамінами та мінералами.

Відмітимо, що тип лікування залежить від індивідуальних обставин. Звичайна лінія лікування дефіциту вітамінів може включати щоденне вживання добавок наряду з дієтою. Іноді, коли є проблеми з всмоктуванням, такі добавки, як вітамін B12, потрібно вводити ін’єкційно замість перорального прийому.

Якщо хвороба є причиною дефіциту вітаміну, то лікування цього захворювання також є необхідним.

Однак завжди корисно поговорити з лікарем, перш ніж вносити значні зміни в дієту та якщо ви розглядаєте можливість прийому добавок. Адже неправильне дозування вітамінних препаратів може тільки нашкодити організмові. Та й загалом, харчові добавки не можуть замінити повноцінне харчування.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм