Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Мочевые катетеры

Які симптоми будуть вказувати на розвиток поліпів уретри?

Які симптоми будуть вказувати на розвиток поліпів уретри?Попри думку, що поліпи являють собою утворення доброякісного характеру їх розростання в уретрі може негативно відбитися на функціонуванні органу - відбувається перекриття просвіту уретри, а разом з ним і порушення відтоку сечі. Тому розберемо детальніше, які симптоми будуть вказувати на ранній початок патологічного процесу та чи можливо цьому запобігти.

Поліпи уретри - це доброякісні утворення, що локалізуються на слизовій оболонці сечівника, які своєю чергою перекривають просвіт уретри. Поліпи утворюються внаслідок аномального росту тканин уретри та мають вигляд округлих й м'яких новоутворень з гладкою поверхнею.
 
Вони можуть кріпитися безпосередньо на слизову оболонку або фіксуватися за допомогою ніжки.
Відмітимо, що уретра являє собою тонку трубку, що слугує для відтоку сечі з сечового міхура назовні (з тіла).

Які фактори можуть вплинути на розвиток поліпів в уретрі?

Точної причини, що може викликати формування новоутворень не встановлено, однак до можливих тригерів належать наступні стани:
  • спадковий фактор;
  • інфікування ВПЛ (вірус папіломи людини);
  • наявність в анамнезі хронічних запальних процесів сечостатевої системи або інфекцій (наприклад, хламідіоз);
  • часте травмування слизової оболонки уретри, що найчастіше пов'язується з проведенням катетеризації сечового міхура;
  • випинання стінок уретри (наявність дивертикулу). 

Симптоми розвитку поліпів уретри

Першочергово спостерігається утруднене сечовипускання, яке при тому може супроводжуватися больовими відчуттями. Також до даної клінічної картини приєднуються наступні симптоми:
  • больові відчуття під час статевого акту, особливо спостерігається у жінок, що пов'язано з локалізацією поліпів в уретрі;
  • гематурія;
  • відчуття печіння та наявності стороннього тіла в сечівнику;
  • відсутність відчуття повного спорожнення сечового міхура. 
Коли поліпи повністю перекривають уретру відбувається повна зупинка виділення сечі.
 
Відмітимо, що чим більше перекриття просвіту уретри, тим інтенсивніші та серйозніші прояви ураження. В результаті високі ризики розвитку кровотечі, оскільки поліпи мають “ніжну” структуру та легко травмуються; переродження поліпів в рак, який швидкими темпами метастазує в навколишні тканини та органи. 

Діагностика та лікування

Встановлення діагнозу відбувається на основі проведення фізикального огляду лікарем урологом, зібрання анамнезу та проведення інструментальних та лабораторних методів дослідження: взяття мазка, цистоуретроскопія - через ендоскоп, що вводиться в сечовий міхур відбувається огляд слизової уретри, УЗД. 
 
Тактика лікування полягатиме у видаленні поліпів уретри малотравматичним ендоскопічним методом (трансуретральна резекція). Післяопераційне відновлення відбуватиметься упродовж двох тижнів з виключенням статевих стосунків.
 
З метою зменшення ризиків розвитку поліпів уретри рекомендується використовувати бар'єрні методи контрацепції, дотримуватися здорового способу життя, вчасно усувати запальні процеси сечостатевих шляхів та проходити обов'язкові щорічні огляди. 
 
Пам'ятайте, що поліпи є тими утвореннями, які потребують видалення, оскільки занедбаність їх лікування або ще гірше, застосування народних методів може коштувати серйозних наслідків для здоров'я та життя. 

Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники