Які симптоми будуть вказувати на розвиток поліпів уретри?
Попри думку, що поліпи являють собою утворення доброякісного характеру їх розростання в уретрі може негативно відбитися на функціонуванні органу - відбувається перекриття просвіту уретри, а разом з ним і порушення відтоку сечі. Тому розберемо детальніше, які симптоми будуть вказувати на ранній початок патологічного процесу та чи можливо цьому запобігти.
Поліпи уретри - це доброякісні утворення, що локалізуються на слизовій оболонці сечівника, які своєю чергою перекривають просвіт уретри. Поліпи утворюються внаслідок аномального росту тканин уретри та мають вигляд округлих й м'яких новоутворень з гладкою поверхнею.
Вони можуть кріпитися безпосередньо на слизову оболонку або фіксуватися за допомогою ніжки.
Відмітимо, що уретра являє собою тонку трубку, що слугує для відтоку сечі з сечового міхура назовні (з тіла).
Які фактори можуть вплинути на розвиток поліпів в уретрі?
Точної причини, що може викликати формування новоутворень не встановлено, однак до можливих тригерів належать наступні стани:
- спадковий фактор;
- інфікування ВПЛ (вірус папіломи людини);
- наявність в анамнезі хронічних запальних процесів сечостатевої системи або інфекцій (наприклад, хламідіоз);
- часте травмування слизової оболонки уретри, що найчастіше пов'язується з проведенням катетеризації сечового міхура;
- випинання стінок уретри (наявність дивертикулу).
Симптоми розвитку поліпів уретри
Першочергово спостерігається утруднене сечовипускання, яке при тому може супроводжуватися больовими відчуттями. Також до даної клінічної картини приєднуються наступні симптоми:
- больові відчуття під час статевого акту, особливо спостерігається у жінок, що пов'язано з локалізацією поліпів в уретрі;
- гематурія;
- відчуття печіння та наявності стороннього тіла в сечівнику;
- відсутність відчуття повного спорожнення сечового міхура.
Коли поліпи повністю перекривають уретру відбувається повна зупинка виділення сечі.
Відмітимо, що чим більше перекриття просвіту уретри, тим інтенсивніші та серйозніші прояви ураження. В результаті високі ризики розвитку кровотечі, оскільки поліпи мають “ніжну” структуру та легко травмуються; переродження поліпів в рак, який швидкими темпами метастазує в навколишні тканини та органи.
Діагностика та лікування
Встановлення діагнозу відбувається на основі проведення фізикального огляду лікарем урологом, зібрання анамнезу та проведення інструментальних та лабораторних методів дослідження: взяття мазка, цистоуретроскопія - через ендоскоп, що вводиться в сечовий міхур відбувається огляд слизової уретри, УЗД.
Тактика лікування полягатиме у видаленні поліпів уретри малотравматичним ендоскопічним методом (трансуретральна резекція). Післяопераційне відновлення відбуватиметься упродовж двох тижнів з виключенням статевих стосунків.
З метою зменшення ризиків розвитку поліпів уретри рекомендується використовувати бар'єрні методи контрацепції, дотримуватися здорового способу життя, вчасно усувати запальні процеси сечостатевих шляхів та проходити обов'язкові щорічні огляди.
Пам'ятайте, що поліпи є тими утвореннями, які потребують видалення, оскільки занедбаність їх лікування або ще гірше, застосування народних методів може коштувати серйозних наслідків для здоров'я та життя.