Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Мочевые катетеры

Які симптоми вказують на розвиток кісти нирки?

Які симптоми вказують на розвиток кісти нирки?Кіста являє собою капсульне утворення доброякісного характеру, вміст якої заповнено рідиною. Кісти нирок є частою аномалією функціонування органу. Ураження може зосереджуватися як в одній, так і обидвох нирках, бути поодиноким або множинним. Зазначимо, що кіста може локалізуватися у будь-якій ділянці нирки та досягати різних розмірів. 
Кісти можуть бути вродженими та набутими!
Найбільша частота діагностування припадає на чоловіків у віці 40-45 років.

Причини

Точних причин розвитку кіст в нирках дотепер не встановлено. Однак до найпоширеніших провокуючих факторів належать:
  • спадковий фактор: у разі вродженої форми кіста формується ще під час ембріонального розвитку плоду (хвороба губчастої нирки, полікістоз);
  • травми нирок;
  • розвиток інфекційних процесів;
  • наявність в анамнезі захворювань нирок.

Які симптоми вказують на наявність кісти в нирках?

  • В сечі з'являється кров, що може свідчити про розрив кісти.
  • Сечовипускання супроводжується больовими відчуттями та є утрудненим.
  • Також біль виникає в області попереку або сечового міхура.
  • Запах аміаку з ротової порожнини та набряки (затримка рідини) - виникають при двосторонньому ураженні нирок. 
  • Підвищення артеріального тиску, який своєю чергою викликає супутні симптоми, а саме головний біль, погіршення зору, безсоння та зниження працездатності.
Зауважимо, що інтенсивність симптомів залежатиме від розмірів кісти. Так на початковому етапі розвитку, хворого може нічого не турбувати, а наявність кіст встановлюється при профілактичних оглядах. 
 
Дискомфортні відчуття починають турбувати при неспецифічній локалізації кісти або при досяганні її розміру понад 5 см.
При приєднанні до захворювання запального процесу високі ризики розвитку пієлонефриту та ниркової недостатності.

Діагностика та лікування

Дуже частим явищем є коли діагноз - кіста нирки, виявляється на профілактичних оглядах. До цього ніяких дискомфортних симптомів може і не виникати!
Візуалізація кісти відбувається шляхом проведення УЗД. Також додатково призначаються лабораторні аналізи крові та сечі. В якості додаткового дослідження може відбутися проведення МРТ, КТ, ангіографії. 
 
Лікування є індивідуальним. Так, якщо кіста не викликає дискомфорту, не порушує функціонування нирки та не росте, можливе дотримання тактики спостереження, досліджуючи її динаміку.
 
В інших випадках проводиться пункція під УЗД-контролем, коли видаляється вміст кісти або її повне видалення лапароскопічним методом. Це щадне малоінвазивне втручання, що дає можливість видалити кісту з нирки. 
 
Специфічної профілактики кісти нирки не існує. Однак зауважимо, що нормалізувати функцію нирок допоможе здоровий спосіб життя, з контролем ваги, дотриманням водного балансу та проходженням профілактичних оглядів. 

Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники