Які основні причини появи болю в нирках?

Як зрозуміти, що болять саме нирки?
Локалізація нирок зосереджується трошки вище попереку, тобто під ребрами, але зі сторони спини. Відповідно якщо відбувається ураження нирок, з однієї сторони або обох, больові відчуття будуть зосереджені саме в зазначеній ділянці.
Характер болю
Зауважимо, що біль може турбувати людину упродовж тривалого часу та бути ниючим, або ж виникати раптово та мати гострий характер.
Однак при цьому не варто виключати й інші симптоми, що можуть вказувати на захворювання нирок та які потребують звернення до лікаря:
- постійна втома та слабкість;
- порушення сну, адже нирки не проводять фільтрацію токсинів і це як наслідок викликає безсоння або сон є поверхневим та неспокійним;
- шкірний покрив стає сухим з можливою появою свербіння;
- відчуття спраги;
- сечовипускання стає частим або навпаки відбувається його затримка;
- поява крові або гною в сечі, що може свідчити, як про розвиток інфекції, так і про наявність в нирках новоутворення або каміння;
- сеча може пінитися, що означає наявність в ній білка у великій концентрації;
- набряки (стоп та гомілок) та мішки під очима.
Які основні причини появи болю в нирках?
Уражені нирки не можуть повноцінно виконувати свою функцію. Інколи порушення не є самостійним та виникає на тлі інших захворювань, наприклад, при цукровому діабеті або артеріальній гіпертензії.
Щодо захворювань, які пов'язані напряму з сечовивідною системою та які можуть викликати біль в нирках, то найпоширенішими з них є:
- Камені в нирках (сечокам'яна хвороба): конкременти (камені), що утворилися з мінералів та інших дрібних частинок, починають проходити через сечовивідні протоки.
- Полікістоз нирок: в нирках формуються кісти - капсули заповнені рідиною, що впливають на функціонування нирок та можуть спричиняти ниркову недостатність.
- Інфекційні процеси сечовивідних шляхів: важливо вчасно діагностувати інфекцію, адже в протилежному випадку запальний процес буде поширюватися і як наслідок викликати ниркову недостатність.
Також до провокуючих факторів розвитку патологічних станів зі сторони нирок належать:
- новоутворення;
- травми;
- затримка сечі;
- недотримання здорового раціонального харчування;
- неконтрольоване приймання певних медикаментозних препаратів;
- переохолодження.
В зону підвищеного ризику розвитку захворювання нирок входять люди похилого віку, а також ті, що мають в анамнезі хронічні захворювання (ЦД, артеріальна гіпертензія).
Тактика
Лікування нирок повинно бути комплексним, адже виключно медикаментозна терапія, при цьому з відсутністю нормального харчування та наявності шкідливих звичок - не принесе результату.
Тому першочергово встановлюється та проводиться усунення основної причини, що викликала біль в нирках. Далі лікар визначає тактику лікування. Лікарські засоби призначаються в залежності від особливості захворювання: сечогінні, антибактеріальна терапія, вітамінні комплекси, знеболювальні та ін.
У разі розвитку ускладнень зі сторони нирок, а саме ниркової недостатності постає питання про проведення діалізу.
Здоровий спосіб життя, як метод запобігання захворювання нирок
- Правильне харчування, з обмеженим вживанням солі, їжі, що підвищує рівень холестерину.
- Дотримання питного режиму.
- Відмова від шкідливих звичок.
- Контролювання ваги, рівня цукру в крові.
- Приймання медикаментозних препаратів, в тому числі й вітамінів виключно за призначенням лікаря.