Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Аноксія: як вчасно розпізнати порушення постачання кисню?

Аноксія: як вчасно розпізнати порушення постачання кисню?Нам відомо, що кисень необхідний для багатьох процесів в організмі, включаючи виробництво енергії та дихання. При розвитку критичного стану, коли виникає тяжка форма гіпоксії або дефіциту кисню й діагностується стан під назвою “аноксія”.

Аноксія - це патологічний процес, що характеризується повною втратою постачання киснем мозку або всього організму.
 
Відмітимо, що виниклий стан зазвичай є результатом гіпоксії. Це вказує на те, що частина тіла не має достатньо кисню. 
Аби зрозуміти механізм розвитку аноксії, варто розібратися в провокуючих факторах безпосередньо гіпоксії. Наприклад, це можуть бути стани у вигляді значної крововтрати, отруєння чадним газом, труднощів з диханням (астма або пневмонія), травми та ін.
 
Відповідно коли гіпоксія переростає в аноксію, частини тіла, які потребують кисню для функціонування, можуть перестати працювати належним чином. Насамперед ураження зазнають мозок, серце, нирки. А при відсутності вчасного надання допомоги наслідки виниклої патології можуть бути летальними. Саме тому важливо звернутися за медичною допомогою одразу при появі ознак гіпоксії.
 
Найбільша небезпека аноксії це пошкодження головного мозку, оскільки клітини цієї області тіла сильно залежать від кисню. Початок аноксії в мозку може призвести до запаморочення, втрати пам’яті та підвищеного ризику кількох станів, включаючи деменцію.

Основні симптоми аноксії

Ознаки аноксії можуть не завжди давати про себе знати, адже, наприклад мозок може протриматися без кисню кілька хвилин, перш ніж з’являться будь-які симптоми. Не є виключенням коли ознаки порушення насичення киснем виникають й через декілька днів або навіть тижнів.
 
До перших ознак анексії відносять:
  • коливання настрою, порушення пам'яті, проблеми з концентрацією;
  • невиразна мова;
  • проблеми з ходьбою;
  • загальна слабкість;
  • запаморочення;
  • незвичайні головні болі.
Надалі чим довше мозок без кисню, тим інтенсивнішими стають симптоми. Так можливий розвиток судом, галюцинацій та втрати свідомості.

Основні причини аноксії

В залежності від причини виникнення аноксії розрізняють і види захворювання. Так у тому випадку, коли серце та кровоносні судини не отримують кисень до мозку проблема є внутрішньою (анемічна аноксія). Зовнішні причини включають менший доступ кисню або вдихання токсинів навколишнього середовища (токсична аноксія).

У разі коли кров не досягає мозку або інших частин тіла, які її потребують діагностується застійна форма захворювання. 

Серцево-судинні порушення є найчастішою причиною застійної аноксії. До них належать серцевий напад, серцева аритмія, інсульт.

Аноксична аноксія виникає, коли тілу не вистачає кисню. Наприклад, це може статися, коли особа перебуває на великій висоті. 

Діагностика та тактика лікування

Для визначення саме розвитку аноксії, лікарем проводиться ряд діагностичних тестів, від лабораторних досліджень крові, МРТ та КТ, електроенцефалограми до інших тестувань мозку.
На тактику лікування впливає, як довго мозок або інші частини тіла були позбавлені кисню.
 
Якщо мозок не отримує достатньо кисню протягом кількох хвилин або більше, терапія буде направлена на повернення рівня кисню. Це досягається проведенням серцево-легеневої реанімації або підключенням до апарату штучної вентиляції легень.

У тому випадку, якщо дефіцит кисню був спричинений певними серцево-судинними захворювання лікування буде направлено на усунення першопричини.

Пацієнтам, які отримують лікування важкої аноксії та гіпоксії, можуть призначати ліки для контролю частоти серцевих скорочень, артеріального тиску та для придушення судом.
Враховуючи ряд ускладнень, що може спричинити розвиток анексії варто запобігти захворюванню, вчасно звернувшись за лікарською допомогою для подальшої діагностики.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм