Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Які основні симптоми пневмонії?

Які основні симптоми пневмонії?Пневмонія - це патологічний стан інфекційного генезу, що розвивається в одній або обох легенях. Інфекція спричинена вірусами, бактеріями або грибками призводить до запалення повітряних мішків легень, які називаються альвеолами. Альвеоли наповнюються рідиною або гноєм, що впливає на процес дихання.

Коли інфекція уражає обидві легені діагностується подвійна пневмонія, що свідчитиме про більш серйозний перебіг захворювання!
 
Відмітимо, що пневмонія внаслідок свого інфекційного походження може поширюватися від людини до людини через вдихання повітряно-крапельним шляхом, під час чхання або кашлю. Також можливо заразитися при контакті з поверхнями або предметами, зараженими бактеріями або вірусами, що викликають пневмонію.

В залежності від причини виникнення пневмонії її класифікують на наступні форми:
  1. Лікарняна пневмонія: відповідно до назви вона виникає під час перебування в лікарні. При цьому не є виключенням, що залучені бактерії можуть бути більш стійкими до антибіотиків.
  2. Позалікарняна пневмонія: належить до виду захворювання, отриманої поза медичним закладом.
  3. Вентилятор-асоційована пневмонія (ВАП): виникає під час використання апарату штучної вентиляції легенів.
  4. Аспіраційна пневмонія: розвивається при вдиханні патогенів під час приймання їди та напоїв, слини з наступним потраплянням у легені. До групи ризику зазвичай належать особи, що мають проблеми з ковтанням.
  5. Ходяча пневмонія, що протікає в легкій формі та ін.

Основні симптоми

Одразу відмітимо, що розвиток пневмонії залежатиме від ряду факторів, які впливатимуть й на клінічну картину.
Типовими ознаками є наступні стани:
  • кашель, з можливим виділенням мокротиння;
  • лихоманка та озноб;
  • надмірне потовиділення;
  • задишка, яка виникає навіть під час відпочинку;
  • біль у грудях, що посилюється під час процесу дихання або кашлю;
  • швидка стомлюваність;
  • втрата апетиту;
  • нудота та блювання.

Які основні причини розвитку пневмонії?

Механізм розвитку пневмонії полягає в потраплянні інфекції у легені з наступним розвитком інфекційного процесу. Саме реакція імунної системи на усунення інфекції призводить до запалення альвеол легень та накопиченню в них різного характеру рідини.
Як зазначалося вище збудниками захворювання є кілька типів інфекційних агентів, включаючи бактерії (стрептококи), віруси (грип, парагрип, COVID-19) та грибки.
Відмітимо, що у пацієнтів з вірусною пневмонією існують ризики розвитку бактеріальної пневмонії.
При цьому будь-хто може захворіти на пневмонію, однак підвищені ризики мають немовляти та люди похилого віку, особи з ослабленою імунною системою, вагітні, пацієнти з наявним в анамнезі ХОЗЛ, ЦД, серцевою недостатністю та ін.

Діагностика та тактика лікування

Встановлення діагнозу починається зі збору анамнезу та наступним проведенням фізикального огляду (аускультація легень).
Надалі в залежності від клінічної картини можливе призначення наступних діагностичних тестів:
  • рентгенографія;
  • посів крові та мокротиння;
  • пульсоксиметрія;
  • КТ;
  • аналіз плевральної рідини за показаннями;
  • бронхоскопія.
Щодо лікування то воно залежатиме від виду пневмонії, тяжкості її перебігу та загального самопочуття пацієнта.
 
Медикаментозна терапія включатиме призначення антибіотиків при бактеріальній причині захворювання, противірусних препаратів.
Відмітимо, що антибіотики не діють на віруси. А призначення противірусних препаратів відбувається у виключних випадках, оскільки багато випадків вірусної пневмонії проходять самі по собі в умовах лікування вдома.
Для лікування грибкової пневмонії використовуються протигрибкові препарати, тривалістю до декількох тижнів. З метою полегшення симптомів захворювання лікар може призначити безрецептурні препарати (відхаркувальні, жарознижувальні та ін).
В домашніх умовах допомогти одужанню може вживання великої кількості рідини.

У тому випадку якщо пневмонія має тяжкий перебіг мова буде йти про необхідну госпіталізацію з постійним контролем пульсу, температури та дихання. Відповідно окрім внутрішньовенного введення ліків, додатково проводитиметься респіраторна та киснева терапія. Відмітимо, що при потребі у пристроях для оксигенотерапії (киснева подушка, кисневий концентратор або балон), придбати їх можливо в медичному маркеті ITMED за доступною ціною.

Наслідки занедбаної пневмонії досить серйозні, та навіть можуть загрожувати життю. Тому не варто відтерміновувати звернення до лікаря, а тим паче займатися самолікуванням.
І пам'ятайте, що у багатьох випадках пневмонію можна запобігти. Для цього необхідно вакцинуватися, відмовитися від шкідливих звичок, дотримуватися гігієни рук та здорового способу життя.
Пневмонія часто проходить через кілька тижнів. Негайного звернення до лікаря потребує ситуація, коли симптоми різко погіршуються, що потребуватиме госпіталізації.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм