Перевозка больных

Седанов

Синдром дефіциту уваги з гіперактивністю: основні симптоми та методи лікування

Синдром дефіциту уваги з гіперактивністю: основні симптоми та методи лікуванняСиндром дефіциту уваги з гіперактивністю (СДУГ) — це порушення зі сторони психічного здоров’я та нервової системи, що супроводжується незвичайними рівнями гіперактивності та імпульсивної поведінки.

При даному стані людям може бути важко зосередити свою увагу на одному завданні або сидіти нерухомо протягом тривалого часу. Це може мати значний вплив на їх навчання, роботу, стосунки та домашнє життя.

Дане порушення може бути як у дорослих, так і у дітей. 

Розрізняють неуважний тип СДУГу, комбінований та гіперактивно-імпульсивний.

Характерні ознаки

  1. Труднощі з фокусуванням або концентрацією на справах.
  2. Забудькуватість.
  3. Легко відволікатися.
  4. Важко сидіти на місці.
  5. Перебивання людей під час розмови.
Відзначимо, що прояви порушення можуть бути специфічними для різних аспектів СДУГ, таких як гіперактивність, імпульсивність або труднощі з зосередженням.
 
До прикладу, людині, яка відчуває гіперактивність та імпульсивність може тяжко всидіти на місці, вона має проблеми з грою або тихим виконанням завдань, багато говорить, перебиває інших, коли вони говорять або виконують завдання.

Основні причини

Достеменно невідомо, що саме є причиною даного стану. Спеціалісти дотримуються думки стосовно неврологічного походження СДУГу. При цьому не варто виключати вплив спадкового фактора.
 
Також дослідження показують, що зниження рівня дофаміну (хімічна речовина в мозку) є фактором СДУГ. 

Не варто виключати й вплив певних факторів навколишнього середовища, що викликають розвиток захворювання. До прикладу, вплив певних токсинів під час внутрішньоутробного розвитку (алкоголь, тютюн), низька вага при народженні (чим менша вага, тим вищий ризик), передчасні пологи.

Діагностика та тактика лікування

На сьогодні немає єдиного тесту, який міг би визначити розвиток СДУГ.
Тому щоб поставити діагноз, лікар оцінить будь-які симптоми, які були у пацієнта протягом останніх 6 місяців. Також проведуть фізикальний огляд, щоб перевірити наявність інших проблем зі здоров’ям.

Лікування СДУГ зазвичай включає поведінкову терапію, медикаменти або їх комбінацію.

Типи терапії включатимуть психотерапію або розмовну терапію. За  допомогою цього буде обговорюватися вплив порушення на життя пацієнта  та способи, як допомогти керувати ним.

Іншим видом терапії є поведінкова терапія. Відповідно до назви допомагає людині стежити за своєю поведінкою та керувати нею.

Додатково доцільною буде медикаментозне лікування для впливу на хімічні речовини мозку. Два основних типи ліків, які використовуються для лікування СДУГ, це стимулятори та нестимулятори ЦНС.

Самостійно покращити перебіг симптомів допоможуть зміни способу життя, що включатимуть збалансоване харчування, фізична активність, повноцінний сон тощо.

Варто розуміти, що люди з СДУГ іноді мають інші психічні захворювання, такі як депресія та тривога. Деякі з цих станів виникають через труднощі життя з СДУГ. Тому дотримання рекомендацій лікаря є просто необхідним.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм