Перевозка больных

Седанов

Основні причини чому ви не можете виспатися

Основні причини чому ви не можете виспатисяНапевно кожен з нас стикався з ситуацією, коли спочатку неможливо заснути, а вранці тяжко прокидатися. Це є однією з форм безсоння. Які фактори можуть спричиняти це? З’ясуємо далі.

Усього виділяють чотири фази сну. Безсоння означає загальні труднощі з засинанням або збереженням сну. Періодичні безсонні ночі зовсім не означають, що у вас безсоння. Час від часу таке трапляється з усіма. Але якщо це трапляється з частіше, у вас може бути короткочасне або хронічне безсоння. Хронічне безсоння діагностується як порушення з засипання або збереження сну, або «невідновлюючий» сон (легкий сон, який не залишає відчуття бадьорості, коли ви прокидаєтеся вранці) протягом тривалого періоду, щонайменше 3 місяці.

Основні причини порушення сну

  1. Вплив зовнішніх факторів. Наприклад, спекотно чи холодно у спальні, світло, сторонні звуку. Знизити їх вплив на ваш сон цілком реально та можливо. Щоб не заважало світло оберіть щільні штори чи використовуйте маску для сну. Коригувати температуру можливо за допомогою кондиціонеру чи зволожувача повітря. 
  2. Розвиток синдрому «неспокійних ніг». Даний неврологічний стан є досить поширеним явищем. Синдром характеризується неприємними відчуттями в ногах: свербіння, біль, відчуття, що хтось повзає по кінцівках. Переважно причиною захворювання може бути дефіцит заліза або дофаміну.
  3. Сон на голодний шлунок. Попри думку, що переїдати перед сном не варто, лягати спати голодним також може спричинити дискомфорт. Адже порушення сну може відбутися внаслідок болю чи спазмів у шлунку. Тому за 2-3 години до сну треба поїсти. Насамперед це стосується тих, хто страждає на цукровий діабет. Тривала відсутність їжі може спричинити гіпоглікемію. І тут постраждає не лише сон.
  4. Алкоголь. Також існує твердження, що алкоголь допомагає заснути. Дійсно, спочатку алкоголь може викликати сонливість, однак пізніше може бути важко добре виспатися. Вживання алкоголю впливає на те, як довго людина перебуває у фазі швидких рухів очей, яка є важливою для обробки емоційних спогадів.
  5. Відсутність гігієни сну. Вплинути на здатність заснути вночі можуть наші звички у вигляді дрімання вдень або ввечері.
  6. Стрес. Реактивність сну означає, наскільки стрес перериває сон людини. На думку спеціалістів, люди з низькою реактивністю сну, як правило, мають менше проблем зі сном під час стресу. З іншого боку, люди з високою реактивністю сну відчувають сильніші порушення сну під час стресових періодів.
  7. Апное сну. Люди з апное сну часто припиняють дихати під час сну.
  8. Відсутність фізичних навантажень. Сон та фізичні вправи доповнюють один одного. Так регулярні тренування можуть допомогти краще спати, і навпаки, людина, швидше за все, буде займатися спортом, якщо добре відпочине.

Як методи можуть допомогти заснути?

  • Дихальні вправи. Так глибоке повільне дихання може сповільнити серцевий ритм, що може допомогти якщо людина чимось переймається та хвилюється.
  • Якщо сон не наступає упродовж 30 хвилин як ви лягли в ліжко, можна встати та деякий час зайнятися спокійними справами. 
  • Подкасти чи аудіо книги які не будуть викликати сильні емоції (надмірно захоплювати чи засмучувати) є чудовою альтернативою звичайній книзі, коли потрібно вмикати світло. Хоча читання паперовою книги (не електронної) також може допомогти.
У кожного час від часу буває безсонна ніч. Однак якщо ви не можете заснути регулярно потрібно звернутися за консультацією до лікаря. Лікар може допомогти оцінити чи якісь ліки або звички способу життя сприяють безсонню, і запропонувати варіанти рішення.
 
Не варто самостійно одразу приймати снодійні. Адже на все є причини, і згодом організм може швидко звикнути до безрецептурних ліків, що зробить їх неефективними.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм