Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Діабетична ретинопатія: симптоми ураження очей при цукровому діабеті

Діабетична ретинопатія: симптоми ураження очей при цукровому діабетіВнаслідок тривалого підвищеного рівня цукру в крові захворювання під назвою цукровий діабет спричиняє ряд ускладнень на рівні всіх органів та систем.
Зазвичай слабкою ланкою є серце та судини, нервові закінчення, нирки. Однак хворий може стикнутися й з порушенням зору. Про що детальніше з'ясуємо далі.

Діабетична ретинопатія – це патологічний стан, що характеризується нечітким зором в осіб з цукровим діабетом. Це спричинено пошкодженням судин сітківки ока, яка є важливою для зору.
 
Відповідно якщо на початку пацієнта турбуватимуть легкі порушення, то при неконтрольованому цукровому діабеті можливо повністю втратити зір. Вважаться що діабетична ретинопатія є найпоширенішою причиною сліпоти якій можна запобігти.
 
Тому при наявності в анамнезі діабету, регулярні огляди в офтальмолога є просо необхідними.

Симптоми діабетичної ретинопатії

На ранніх стадіях цього стану симптоми переважно є непомітними до поки не відбувається серйозне пошкодження внутрішньої частини ока.
Поява симптомів буде супроводжуватися:
  1. Затуманеним зором.
  2. Темними плямами перед очима.
  3. Труднощами з баченням вночі.
  4. Неможливістю розрізняти кольори.
  5. Втрата зору.
Патологічний процес зазвичай вражає обидва ока.

Провокуючi фактори

Механізм розвитку діабетичної ретинопатії полягає у впливі надлишку цукру на кровоносні судини з наступним їх пошкодження.
 
До додаткових факторів ризику можна віднести наступні фактори:
  1. Високий артеріальний тиск.
  2. Вагітність.
  3. Неконтрольований рівень цукру в крові.
  4. Гіперліпідемія.
Відмітимо, що тримання діабету під контролем може допомогти уповільнити прогресування порушення зору.

Діагностика та тактика лікування

Встановлення діагнозу відбувається на основі обстеження розширеного ока з перевіркою наявності аномальних кровоносних судин, рубців, набряку та ін.
 
Додатково лікар може призначити флюоресцеїнову ангіографію, оптичну когерентну томографію (ОКТ).
 
Лікування ранньої діабетичної ретинопатії зосереджено на моніторингу стану очей й веденні діабету.
При пізній стадії діабетичної ретинопатії лікування залежить від типу ураження та тяжкості ретинопатії. Так варіанти лікування можуть включати призначення ін’єкцій, лазерна терапія та хірургічне втручання. Відмітимо, що оперативне вручання полягатиме в видаленні склоподібної рідини всередині ока, відновленні кровоносних судин або видаленні рубцевої тканини.

Пам'ятайте, що контролювання рівня цукру в крові дасть можливість запобігти діабетичній ретинопатії. Для постійного моніторингу застосовуйте глюкометр - пристрій для вимірювання рівня цукру в крові. Придбати його Ви зможете скориставшись медичним маркером ITMED.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм