Неврит зорового нерва: основні симптоми запального процесу

Неврит зорового нерва — це патологічний процес, що характеризується запаленням зорового нерва. Результатом даного ураження може стати втрата зору. Тому для якнайшвидшого зникнення симптомів необхідне вчасне усунення запального процесу.
Основні симптоми
Відмітимо, що на перебіг клінічної картини впливатиме причина невриту зорового нерва.
До загальних проявів можна віднести наступні ознаки:
- Больові відчуття, що посилюються під час руху очей.
- Втрата зору на одне око, різного ступеня тяжкості.
- Втрата поля зору.
- Неможливість правильно бачити кольори.
- Миготливі вогні в очах.
- Головний біль.
- Погіршення зору з підвищенням температури тіла.
Пам'ятайте, що якщо зміни зору супроводжуються симптомами інсульту, такими як опущення обличчя, утруднена мова або сильний головний біль, варто негайно звернутися за невідкладною допомогою!
Які причини невриту зорового нерва?
- Розсіяний склероз.
- Аутоімунні захворювання (наприклад, системний червоний вовчак).
- Розвиток інфекційного процесу (наприклад, туберкульоз, герпес).
- Приймання певних лікарських препаратів.
- Шкідливі звички (вживання алкоголю або куріння).
Не є виключенням, коли причину запального процесу встановити неможливо. Тобто незрозуміло чому імунна система атакує мієлін — жирове покриття та захист зорового нерва. Відповідно при пошкодженні мієліну зоровий нерв не в змозі посилати правильні сигнали до мозку, що і призводить до порушення зору.
За статистикою до групи ризику з розвитку невриту можна віднести осіб вікової категорії 20-40 років, переважно жіночої статі.
Діагностика та тактика лікування
Встановлення діагнозу відбувається на основі аналізу клінічної картини, фізикального огляду та ряду додаткових тестів для встановлення причини порушення зору.
Методи діагностики можуть включати проведення лабораторних досліджень крові, аналіз спинномозкової рідини, МРТ та КТ, оптичну когерентну томографію.
Тактика лікування у більшості випадків полягатиме у призначенні кортикостероїдів. Це необхідно для зменшення запалення та набряку зорового нерва.
Також, залежно від того, що спричиняє запалення, лікування може включати призначення плазмообміну, імуноглобуліну, адренокортикотропного гормону.
Пам'ятайте, що у більшості випадків симптоми невриту є тимчасовими. Тобто після того, як запалення буде усунуто зір відновлюється. Головне вчасно звернутися за консультацією до лікаря. Відмітимо, що у випадку наявності в анамнезі розсіяного склерозу за певних обставин можливий спалах симптомів.