Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Рожеве око: основні симптоми розвитку запалення

Рожеве око: основні симптоми розвитку запаленняКон’юнктивіт або рожеве око — це патологічний процес інфекційного генезу, що характеризується ураженням кон’юнктиви. Нагадаємо, що кон'юнктива це тонка прозора оболонка, що лежить на внутрішній поверхні повік й покриває білу частину ока. Ця тканина допомагає підтримувати вологість повік й очного яблука.

Назва кон'юнктивіту — рожеві очі, пов'язана з запаленням та набряком кровоносних судин, що і надає оку червоного або рожевого кольору. Існує кілька типів рожевих очей, які мають різні симптоми та лікування. В залежності від причини виникнення розрізняють наступні типи кон'юнктивіту:
  1. Інфекційний, тобто збудниками виступають віруси (COVID-19) або бактерії (стафілокок, стрептокок). Трапитися це може внаслідок торкання очей брудними руками та коли людина з інфекцією верхніх дихальних шляхів кашляє або чхає поруч. Відповідно дана форма “рожевих очей” є заразною. 
  2. Алергічний кон'юнктивіт, що має зазвичай сезонний характер. Основний прояв захворювання виникає при контакті з алергеном, наприклад пилком рослин, цвіллю. 
  3. Хімічний, внаслідок впливу забрудненого повітря, ряду хімічних речовин.
Лікування залежить від конкретної причини та включає очні краплі, мазі, таблетки, промивання водою та комфортний догляд.

Основні симптоми

  1. Рожеві або червоні очі.
  2. Відчуття піску в очах.
  3. Виділення з очей водянистого характеру або густі та жовті.
  4. Підвищена чутливість до світла.
  5. Свербіж.
  6. Надмірне сльозовиділення.

Діагностика та тактика лікування

Як правило діагностувати захворювання лікар може лише на основі загального огляду. Також можливе проведення декількох методів для підтвердження діагнозу, виявлення причини та виключення інших схожих за перебігом захворювань. Наприклад, перевірка зору, зовнішній огляд тканин ока, мазок тканини кон’юнктиви.
Відповідно і тактика лікування кон’юнктивіту залежатиме від того, що його спричинило.
 
До прикладу, у випадку розвитку бактеріальної інфекції доцільним буде призначення антибактеріальної терапії у вигляді крапель або мазі (при захворюванні у дітей). Важливо пройти повний курс лікування, навіть якщо симптоми почали зникати. Це необхідно аби зменшити ризик повторної появи кон'юнктивіту.
 
Хімічний кон'юнктивіт потребує промивання очей фізіологічним розчином. При більш складних випадках необхідне застосування місцевих стероїдів.

Щодо вірусного кон'юнктивіту, то у більшості він викликається тими ж вірусами, що і застуда. Тому часто не потребує лікування та зникає самостійно упродовж тижня. Лише у рідкісних випадках окремі типи вірусів потребуватимуть противірусної терапії (наприклад, вірус вітряної віспи).

Терапія при алергічному кон'юнктивіті полягатиме у припиненні впливу алергену з наступним призначенням антигістамінних, з метою зупинення запального процесу. 
Також якщо пацієнт носить контактні лінзи, йому буде рекомендовано припинити їх застосування до завершення лікування.

Пам'ятайте, що дотримання правил гігієни є одним із найкращих способів уникнення та зупинення передачі кон’юнктивіту. А обрати лікаря офтальмолога для отримання консультації можливо завдяки Всеукраїнському каталогу клінік ITMED.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм