Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Кон’юнктивіт: основні симптоми запалення ока

Кон’юнктивіт: основні симптоми запалення окаКон’юнктивіт або рожеве око — це патологічний процес запального характеру, що характеризується ураженням кон’юнктиви, прозорої оболонки, яка покриває білу частину очного яблука та внутрішню повіку.

Коли маленькі кровоносні судини в кон’юнктиві запалюються, вони стають більш помітними. Саме через це білки очей стають червонуватими або рожевими.
 
Насамперед відмітимо, що деякі форми захворювання є заразними (бактеріальні, вірусні). Інші виду кон'юнктивіту можуть бути викликані алергією або впливом агресивних хімічних речовин. Тому враховуючи різні ймовірні причини захворювання, важливо своєчасно звернутися до лікаря.

Основні причини кон'юнктивіту

Рожеві очі є досить поширеним станом. Як зазначалося вище тригерів захворювання є досить багато. В залежності від цього їх поділяють на наступні форми:
  • Вірусний кон'юнктивіт: передається внаслідок контакту рук в очі або через забруднені предмети. Збудниками є переважно аденовіруси, вірус кору та вірус простого герпесу.
  • Бактеріальний кон'юнктивіт: зараження також відбувається внаслідок торкання очей брудними руками або через контакт брудних предметів для макіяжу, очних крапель та ін. Збудниками бактеріальної форми є стафілокок та стрептокок.
  • Алергічний кон'юнктивіт: будь-який тригер алергії може викликати дану форму запалення, від сезонної алергії до продуктів харчування.
  • Хімічний кон'юнктивіт, коли ураження ока відбувається через подразнення або травму зовнішніми чинниками у вигляді диму, випарів, хлору або кислоти.
  • Запальний/аутоімунний кон'юнктивіт: причиною переважно є розвиток основних станів, наприклад, розацеа, хвороби Шегрена.

Основні прояви захворювання

Механізм розвитку захворювання полягає в реакції імунної системи на дію інфекції або подразника запалення. Кровоносні судини розширюються, щоб допомогти імунним клітинам як наслідок викликаючи почервоніння та набряк.
 
У разі розвитку інфекції не є виключенням утворення гнійних виділень.

Додатково у пацієнта виникають скарги на: 
  • рожеве або червоне забарвлення одного або обох очей;
  • відчуття піску в ураженому оці, свербіж, печіння;
  • виділення з ока, особливо вночі;
  • надмірну сльозотечу;
  • набряк повік;
  • порушення зору;
  • підвищену реакцію до світла.
Відмітимо, що симптоми можуть відрізнятися залежно від типу кон’юнктивіту.

Діагностика та тактика лікування

Встановлення  діагнозу відбувається на основі проведення офтальмологічного огляду, аналізу клінічної картини, скарг.
Додатково можлива перевірка зору, взяття аналізу виділень з ока, для визначення причини інфекції та ін.
 
Лікування рожевих очей залежить від основної причини. Не є виключенням коли симптоми захворювання зникають самостійно. Однак у більшості випадків пацієнт потребує лікування з застосуванням очних крапель або пероральних препаратів для усунення основної інфекції.

Відповідно бактеріальний кон’юнктивіт потребує призначення очних крапель з антибіотиками або місцевими мазями. Рідше - антибактеріальна терапія перорально.
При алергічній формі захворювання найкращим лікуванням є усунення тригера алергії. Також можуть бути призначені антигістамінні препарати або місцеві стероїдні очні краплі.
Хімічний кон'юнктивіт потребує надання першої допомоги з промиванням очей водою та наступним призначенням місцевих стероїдів.  

Якщо пацієнт носить контактні лінзи, йому буде рекомендовано припинити їх використання до завершення лікування. 

Пам'ятайте, що кон’юнктивіт зазвичай є незначною інфекцією очей, яка може перерости у більш серйозний стан, якщо його не лікувати!

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм