Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Які основні причини далекозорості?

Які основні причини далекозорості?Відповідно до назви можна зрозуміти, що далекозорість це стан, який вказує на можливість чітко бачити те, що знаходиться далеко. Але при цьому те, що розташоване великим планом, є розмитим. 

Медичний термін далекозорості найменується як гіперметропія
 
Більшість дітей є далекозорими, але часто переростають це захворювання. З віком далекозорість стає все більш поширеною. Принаймні половина людей старше 65 років мають певний ступінь далекозорості.
 
Існують різні ступені далекозорості, залежно від здатності очей фокусуватися на об’єктах великого плану. Відповідно у разі бачення лише об'єктів, які розташовані дуже далеко діагностують тяжку форму далекозорості.
 
У більшості випадків захворювання можна скорегувати за допомогою окулярів або контактних лінз. Деякі пацієнти обирають хірургічне розв'язання проблеми.

Які причини далекозорості?

Очі фокусуються на світлових променях і надсилають зображення того, на що ми дивимося, у наш мозок. Відповідно при далекозорості, світлові промені не фокусуються належним чином.
 
Рогівка, прозорий зовнішній шар ока та кришталик фокусують зображення безпосередньо на поверхні сітківки, яка вистилає задню частину ока. Якщо око занадто коротке або здатність до фокусування занадто слабка, зображення потрапить не в те місце, за сітківку. Саме через це речі виглядають розмитими.
 
Свою роль відіграє і спадковий фактор, тобто наявність даного порушення у когось або обох з батьків.

Основні симптоми 

  1. Розмитість зображення предметів зблизька.
  2. Примруження очей, для кращого бачення.
  3. Біль або печіння навколо очей.
  4. Головний біль після читання або інших завдань, які вимагають зосередитися на чомусь, що розташоване зблизька.
Виниклі симптоми насамперед пов'язані з напруженням зору. Оскільки при далекозорості очі “надмірно працюють” аби побачити зображення зблизька.

Діагностика та тактика лікування

Встановлення діагнозу відбувається на основі офтальмологічного огляду: офтальмограма, обстеження розширеного ока (за допомогою очних крапель), для чіткішого бачення задньої частини ока.
 
Найпростішим способом виправлення далекозорості є застосування підібраних лікарем окулярів або контактних лінз. Механізм дії цих коригувальних лінз полягає в зміні способу потрапляння світла в очі, допомагаючи краще фокусуватися.
Рефракційна хірургія також може лікувати далекозорість. Хірургічне втручання передбачає лазерне розв'язання проблеми. Так змінюється кривизна рогівки, щоб світло заломлювалося правильно та створювало сфокусоване зображення на сітківці.
 
Далекозорості не можна запобігти, але ви можете подбати про свій зір проходячи регулярні офтальмологічні огляди, як в профілактичних цілях, так і для коригування хронічних захворювань.

Пам'ятайте, що нормально, коли очі змінюються з віком. Дорослим старше 40 років, які мають далекозорість, часто потрібні окуляри для читання раніше в житті. Згодом також можуть знадобитися окуляри або контактні лінзи, щоб краще бачити на відстані. Головне не нехтувати профілактичними оглядами та дбати про стан своїх очей.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм