Перевозка больных

Медичне обладнання

Увеїт: симптоми запалення оболонки ока

Увеїт: симптоми запалення оболонки окаПоява больових відчуття та погіршення зору є частою причиною для звернення до лікаря офтальмолога. Відповідно і станів, що криються за даними порушеннями є безліч. Так у більшості випадків причиною є захворювання під назвою - увеїт, про особливості перебігу якого з'ясуємо далі.

Увеїт - це патологічний стан, що характеризується розвитком запального процесу в судинній оболонці очного яблука. При цьому можливе як повне ураження оболонки (панувеїт), так і часткове: передній увеїт (іридоцикліт) з появою характерних змін на райдужній оболонці та деформація зіниці та задній увеїт (хоріоїдит), коли скарги є практично відсутніми.

За статистичними даними більшість випадків увеїту припадає на чоловіків, вікової категорії 20-50 років. 

Також відмітимо, що запальний процес може розташовуватися на одному оці або ж обидвох, а за характером виділень поділятися на серозний, геморагічний, фіброзний, гнійний та змішаний.

Основні прояви увеїту

Розвиток увеїту відбувається на тлі інфекційного процесу (віруси, бактерії, гриби), травми ока (опіки, стороннє тіло в оці) та наслідків проведення оперативного втручання на ньому, алергічних реакцій. Також причиною можуть стати системні порушення, наприклад у вигляді ревматизму або ревматоїдного артриту, ендокринні захворювання (цукровий діабет).

Факторами, що підвищують ризики розвитку увеїту, виступають:
  • переохолодження;
  • шкідливі звички;
  • наявність інфекційних вогнищ хронічного характеру;
  • спадкова схильність.

Які симптоми будуть характерні для запалення?

Захворювання зазвичай має гострий початок з поступовим або стрімким прогресуванням, в залежності від причини та локалізації запального процесу. 
  1. Зовнішньо рогівка ока рожево-червоного, рідше синьо-фіолетове забарвлення, а склоподібне тіло помітно мутніє.
  2. Поява больових відчуттів гострого характеру, особливо при завданні тиску на повіку.
  3. Підвищена чутливість до світла, сльозотеча.
  4. Зниження зору та поява помутніння, з можливим розвитком сліпоти.
При відсутності вчасного лікування патологічний процес може ускладнитися відшаруванням сітківки, розвитком глаукоми, атрофією очного яблука до повної втрати зору.
 
Для хронічної форми увеїту характерний майже безсимптомний перебіг з незначною гіперемією ока та “мушками” перед очима.

Діагностика та тактика лікування

Встановлення діагнозу відбуватиметься на основі проведення біомікроскопії судинної оболонки, офтальмоскопії, УЗД ока, визначення внутрішньоочного тиску тощо. Додатково може знадобитися консультація й інших вузькопрофільних спеціалістів, з метою встановлення основної причини увеїту (наприклад, ревматолога). 
 
Лікування увеїту відбувається виключно під наглядом лікаря офтальмолога та включає проведення антибактеріальної та протизапальної терапії (глюкокортикоїдів), імунотерапії. Лікарські засоби у більшості випадків призначаються у вигляді очних крапель або ін'єкцій, а також системно.
При усуненні гострого запалення показана фізіотерапія з проведенням електрофорезу, фонофорезу.
Оперативне втручання буде доцільним при розвитку ускладнень з необхідністю видалення склоподібного тіла.
 
При появі порушення зі сторони органу зору, в першу чергу зверніться до офтальмолога, а не вдавайтеся до самостійного лікування. Адже тільки лікар встановить причину патологічного стану та ступінь його розвитку з наступним проведенням відповідного лікування. Скористатися послугами офтальмологічної клініки можливо завдяки Всеукраїнському каталогу клінік ITMED.

Медична платформаАлкофарм