Внутрішньомозковий крововилив: основні симптоми та методи лікування
Внутрішньомозковий крововилив — це патологічний процес, що характеризується потраплянням крові до тканин мозку, викликаючи своєю чергою ураження органу.
Для даного стану характерний раптовий початок клінічної картини. Так накопичення крові спричиняє тиск на мозок й створює неможливість його насичення киснем. Враховуючи всі можливі негативні наслідки пацієнт потребує надання невідкладної медичної допомоги.
Основні причини внутрішньомозкового крововиливу
- Високий артеріальний тиск, що є найбільш поширеною причиною крововиливу.
- Неправильно сформовані кровоносні судини в мозку.
- Травми голови.
- Розрив аневризми.
- Приймання лікарських препаратів для розрідження крові.
- Наявність в анамнезі захворювань, що характеризуюся порушенням згортання крові (наприклад, гемофілія).
Відмітимо, що ризики даної патології зростають з віком. При чому за статистикою чоловіки піддаються дещо більшому ризику, ніж жінки.
Характерні ознаки
- Головний біль, що виник раптово.
- Поколювання або врата чутливості в обличчі, кінцівці.
- Порушене ковтання.
- Втрата рівноваги й координації.
- Запаморочення та втрата свідомості.
- Труднощі з вимовою.
- Нудота та блювання.
- Сплутаність свідомості.
Діагностика та тактика лікування
Встановлення діагнозу відбувається на основі проведеного неврологічного огляду та ряду діагностичних тестів. Серед них методи візуалізації, такі як КТ, МРТ, ангіограма, а також лабораторні дослідження крові.
Ускладнення будуть залежати від часу відсутності постачання кисню до мозку.
Тому лікування необхідно розпочати якомога раніше. Оперативне вручання буде доцільним при наявності розриву судини. Також крововилив може вимагати негайної декомпресії мозку, щоб вивільнити зібрану кров і зменшити тиск. Деякі крововиливи в мозок не вимагають хірургічного втручання. Рішення залежить від розміру, причини та місця кровотечі й інших факторів.
Медикаментозна терапія буде направлена на подолання симптомів, наприклад знеболювальні, ліки для контролю артеріального тиску, протиепілептичні препарати при наявності ризиків розвитку судом.
Додатково пацієнтові знадобиться фізична терапія та робота з логопедом.
Методи запобігання крововиливу будуть направлені на дотриманні всім нам відомого здорового способу життя та контролю хронічних захворювань, типу цукрового діабету чи артеріальної гіпертензії.