Перевозка больных

Седанов

Аневризма Беррі: основні симптоми розширення артерії мозку

Аневризма Беррі: основні симптоми розширення артерії мозкуНам відомо, що аневризма являє собою розширення артерії, внаслідок слабкості її стінок.

Аневризми Беррі або мішкоподібні аневризми, як правило, з’являються в основі мозку, де з’єднуються основні кровоносні судини. Вони характеризуються появою балоноподібних виростів артерії в головному мозку. Відмітимо, що згодом виниклий тиск на аневризму може спричинити її розрив та потребувати надання невідкладної допомоги. 
За статистичними даними більшість випадків припадає саме на жінок, вікової категорії 50+.

Які причини викликають аневризму Беррі?

  1. Вроджені фактори ризику (наприклад, розлади сполучної тканини, полікістоз нирок).
  2. Спадковий фактор.
  3. Новоутворення.
  4. Черепно-мозкова травма.
  5. Атеросклероз.
  6. Зниження рівня естрогену.
  7. Шкідливі звички (куріння, зловживання алкоголем).

Основні симптоми

У більшості випадків виниклі аневризми мають безсимптомний початок внаслідок своїх невеликих розмірів. Однак при їх тиску на мозок та його нервові закінчення, можлива поява наступних симптомів та скарг зі сторони пацієнта:
  • головний біль;
  • розширення зіниць;
  • порушення зору (розмитість або двоїння);
  • слабкість та відчуття оніміння.
Якщо аневризми ростуть протягом періоду спостереження, попри невеликий розмір, вони піддаються підвищеному ризику розриву. Так у випадку розриву аневризми кров з ураженої артерії потрапляє в мозок, що спричиняє субарахноїдальний крововилив. Додатково це супроводжуватиметься втратою свідомості, нудотою та блюванням, сильним головним болем, ригідністю м’язів шиї та судомами, підвищеною реакцією на світло та ін.

Діагностика та тактика лікування

Встановлення діагнозу відбувається на основі ряду діагностичних тестів, серед яких КТ та МРТ, церебральна ангіограма, люмбальна пункція. 
Існують три варіанти хірургічного лікування як нерозривної, так і розривної аневризми. Це насамперед залежатиме від локалізації патологічного процесу та розмірів ураження, а також віку пацієнта.
 
Так до найпоширеніших методик належить хірургічне кліпування, коли на аневризму встановлюють металевий затискач, аби запобігти потрапляння крові до неї.
Іншими варіантами лікування є встановлення ендоваскулярної спіралі або стентування. Додатково може знадобитися робота з логопедом, для боротьби з наслідками розриву аневризми.

У тому випадку якщо аневризма зберегла свою цілісність терапія буде направлена на її контролювання та усунення виниклих симптомів. Дане лікування досягатиметься призначенням знеболювальних та протисудомних препаратів, блокаторів кальцієвих каналів. 
Час між виявленням аневризми та її лікуванням дуже важливий! Тому поява будь-яких дискомфортних симптомів потребує звернення до лікаря.

Також важливо розуміти, що немає єдиного способу запобігти аневризмам, однак зміни способу життя суттєво знизять ризик їх появи. Насамперед це всім нам відоме правильне харчування, відмова від шкідливих звичок, активний спосіб життя, контролювання вже наявних порушень в організмі типу високого холестерину або артеріальної гіпертензії.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм