Які наслідки може мати інсульт для організму?
На жаль таке захворювання, як інсульт належить до однієї з найчастіших причин смертності серед українського населення. Тому питання профілактики та висвітлення можливих наслідків даної патології охоплюється на всіх можливих медичних платформах. І це дійсно важливо, адже окрім надання якісної першої медичної допомоги при інсульті, необхідна й обізнаність населення у методах профілактики. Наразі розберемо до яких наслідків може призвести інсульт.
Насамперед відмітимо, що механізм розвитку інсульту полягає у порушенні постачання крові та відповідно кисню до ділянок мозку. Як наслідок клітини мозку пошкоджуються. Інсульт вимагає надання негайної медичної допомоги, оскільки він є загрозливим для життя станом.
Можливі наслідки інсульту
- Зі сторони дихальної системи:
Внаслідок інсульту можливе ураження тих ділянок мозку, що відповідають за прийом їжі та ковтання (дисфагія).
Відповідно якщо м’язи горла не в змозі направляти їжу вниз по стравоходу, можливе її потрапляння в дихальні шляхи, що небезпечно додатковим приєднанням інфекційного процесу.
- Зі сторони м'язової системи:
Залежно від того, яка ділянка мозку пошкоджена, інсульт може вплинути на різні групи м’язів. Ці зміни можуть варіюватися від серйозних до незначних і зазвичай потребують реабілітації для покращення.
Основним та найбільш поширеним наслідком інсульту зі сторони “м'язів” є розвиток паралічу та м'язової слабкості.
- Зі сторони нервової системи:
Коли мозок зазнає пошкодження, порушується складна система передачі сигналів між спинним та головним мозком, нервовими закінченнями.
Як наслідок хворий може відчувати біль, порушення зору, неможливість розрізнити такі відчуття, як тепло чи холод, як раніше.
Також одним із поширених симптомів інсульту є падіння стопи, коли внаслідок ураження нервових закінчень хворому потрібно підіймати стопу вище зігнувши коліно аби вона не “волочилася” по землі.
На наслідки інсульту та його прояви впливає і локалізація патологічного процесу. Наприклад, пошкодження передньої частини мозку може спричинити зміни в інтелекті, рухах, логіці, особистісних рисах. Тоді як правої ділянки - викликає втрату концентрації, проблеми з пам’яттю, а також труднощі з розпізнаванням раніше знайомих людей або предметів.
- Зі сторони серцево-судинної системи:
Насамперед відмітимо, що ризики інсульту підвищуються вже при наявності в анамнезі порушень зі сторони кровообігу (високий рівень холестерину, високий артеріальний тиск).
Також інсульт може бути спричинений крововиливом (геморагічний інсульт) або закорковування просвіту судини (ішемічний інсульт). Вони є найпоширенішими причинами патології.
Тактика
Важливо розуміти, що перенесення інсульту не звільняє пацієнта від повторного його розвитку. Тому так важливо змінити спосіб життя, наприклад, внести здорове харчування та більшу фізичну активність. Додатково лікар також може призначити ліки та порекомендувати контролювати будь-які поточні проблеми зі здоров’ям, включаючи рівень цукру при цукровому діабеті, показники артеріального тиску та рівень холестерину. Ознайомитися з пристроями які допоможуть моніторити ці показники можливо в медичному маркеті ITMED.
Типи медичних працівників, які будуть надавати допомогу залежатимуть від проблем, з якими стикнувся хворий. Так сімейний лікар може скерувати пацієнта для подальшого відновлення до психологів, фізіотерапевтів, дефектологів, реабілітологів та ін.
Також може бути великою підмогою і зв'язок з родиною та друзями або приєднання до групи підтримки з іншими людьми, які перенесли інсульт.
Пам'ятайте, що найкращим методом знизити наслідки інсульту є вчасне отримання невідкладної медичної допомоги.