Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Інсульт: як вчасно розпізнати порушення?

Інсульт: як вчасно розпізнати порушення?Кожного року випадки інсульту стають все частішими, а вік пацієнтів молодшими. Попри те, що медичними працівниками проводиться активна інформаційна кампанія щодо ознак інсульту, більшість не в змозі вчасно розпізнати захворювання. А це як наслідок призводить до інвалідизації пацієнта. 

Інсульт - це патологічний стан, для якого є характерним розвиток раптового (гострого) порушення мозкового кровообігу. Надалі це призводить до відмирання ділянок тканин мозку. 
При чому інсульт може виникати як в головному, так і спинному мозку.
 
В залежності від причин розвитку інсульту, розрізняють два його види:
 • ішемічний інсульт: відбувається порушення кровопостачання до тканин мозку, що призводить до його відмирання внаслідок тромбу або закорковування просвіту судини емболом;
 • геморагічний інсульт: виникає внаслідок розриву судини з наступним крововиливом безпосередньо в тканини мозку.

Які фактори впливають на розвиток інсульту?

 1. Харчування з переважанням насичених жирів, транс жирів та холестерину.
 2. Малорухомий спосіб життя.
 3. Артеріальна гіпертензія.
 4. Наявність в анамнезі цукрового діабету, захворювання серця.
 5. Ожиріння.
 6. Зловживання алкоголем та паління (в тому числі й пасивне).
Тобто, можна зробити висновок, що у більшості випадків ризики розвитку інсульту пов'язані безпосередньо з нашим способом життя або неналежним контролюванням наявних супутніх захворювань.

Основні симптоми

Клінічна картина інсульту базується на розвитку наступних симптомів:
 1. Обличчя: оніміння половини обличчя з опущеним кутиком рота з ураженої сторони. При діагностиці лікар просить хворого посміхнутися. Відповідно у разі порушення кровообігу симетричність посмішки буде відсутньою.
 2. Руки: хворий не в змозі підійняти кінцівку, через слабкість або розвиток оніміння.
 3. Мова: порушення мовлення проявляється у вигляді нерозбірливих слів, навіть самих простих.
Також у хворого може спостерігатися порушення зору, втрата рівноваги, сильний головний біль та нудота.
 
Небезпека інсульту полягає в тому, що хворі з даним порушенням залежать від оточуючих їх людей в момент “удару”. Тому якщо інсульт розвинувся раптово на вулиці, дуже часто перехожі сприймають виниклі симптоми за сп'яніння. Тому в котре наголошується на небайдужості та обізнаності населення, з метою можливості правильного надання першої допомоги до приїзду швидкої.

Тактика

Оскільки наслідки інсульту є небезпечними для життя, важливо якомога раніше забезпечити надання медичної допомоги. Існує навіть так зване “терапевтичне вікно” - проміжок часу (4-6 годин з моменту розвитку інсульту) за який хворому необхідно надати допомогу з відновленням кровопостачання та мінімізації ускладнень. Тобто проведені заходи будуть мати найвищий терапевтичний ефект. З цією метою і підтвердження діагнозу та нейровізуалізація патологічного процесу відбувається швидко на основі проведення КТ.
 
Відповідно і тактика лікування буде залежати від часу виявленого порушення. Так у перші три години з моменту розвитку інсульту можливо обмежитися консервативною терапією у вигляді тромболізису.
 
Хірургічне втручання з наступним видаленням тромбу є доцільним при пізньому діагностуванні інсульту.
 
Окрема увага приділяється реабілітаційному періоду після перенесеного інсульту, який повинен розпочатися одразу після потрапляння в стаціонар. Адже чим раніше розпочати реабілітацію, тим більше шансів на відновлення втрачених функцій.
 
Будьте обізнаними та пам'ятайте про основні прояви інсульту. Чим раніше людина отримає необхідну допомогу, тим менше ускладнень для організму. В протилежному випадку можливі незворотні наслідки у вигляді порушення ходьби, мовлення та навіть летального результату, коли при тривалій відсутності кровопостачання мозок “відмирає”.
 
А знизити ризики розвитку інсульту в першу чергу допоможе корекція нашого способу життя.

Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники