Отруєння нікотином: як розпізнати симптоми?

Нікотин являє собою отруйну речовину, якою досить легко отруїтися, якщо перевищити допустиму концентрацію. Також він входить у вміст множинних інсектицидів. Хибна думка, що отруєння загрожує виключно досвідченим курцям, ризик розвитку патологічного стану у початківців та пасивних курців також досить високий.
Нікотин легко всмоктується через слизові оболонки (ШКТ, ротової порожнини), дихальні шляхи або шкірні покриви.
Причини
Найчастіше отруєння нікотином відбувається при його вживанні у вигляді електронних сигарет або рідкого нікотину, внаслідок високого його проникнення в організм. Також отруєння може виникнути внаслідок куріння на голодний шлунок або роботи на виробництвах з виготовлення сигарет.Нікотин, потрапляючи з тютюновим димом в головний мозок, абсолютно в індивідуальному порядку, викликає порушення центральної та периферичної нервової системи. Також сама доза нікотину для отруєння може відрізнятися (гостре отруєння може виникати й при маленьких дозах).
Класифікація отруєння нікотином
Виділяється гостра та хронічна стадія отруєння нікотином.
Гостра стадія: проявляється у вигляді загальних симптомів інтоксикації. Причиною появи є тривале вживання жувальних гумок або пластирів, для боротьби з курінням або ж куріння натще у курців-початківців, вживання нікотинового розчину з суїцидальними намірами.
Хронічна стадія: чим більше людина курить, тим більше отруюється її організм. Виникає, як і у самих курців, так і у тих, хто протягом тривалого часу перебував поруч (пасивне куріння). Симптоми проявляються у вигляді періодичного головного болю, блювоти, болю в серці, проблемами з пам'яттю, виразок на яснах і т. д.
Симптоми
Ознаки отруєння в гострій стадії будуть відрізнятися від тяжкості протікання.
Симптоми легкої форми отруєння (найчастіше з'являється у тих, хто вперше спробував палити):
- головний біль;
- шум у вухах;
- прискорений пульс;
- нудота та блювання;
- діарея;
- підвищення артеріального тиску;
- підвищене слиновиділення;
- спазм стравоходу.
Лікування
В першу чергу необхідно викликати швидку допомогу. Важливо не залишати хворого одного й ретельно стежити за його станом.
- Забезпечити доступ свіжого повітря.
- Необхідно викликати блювання, очистивши шлунок.
- Давати багато пиття та ентеросорбенти (наприклад, Сорбін).
- Хворий повинен лежати на боці, щоб запобігти удушенню блювотними масами.
- При порушенні дихальної функції необхідно проводити реанімаційні дії до приїзду швидкої допомоги.
Пам'ятайте, що речовини, які потрапляють в наш організм при палінні – це отрута. Позбутися від нікотинової залежності, допоможе препарат Нікотінекс. Препарат не тільки зменшує тягу до паління, а й полегшує синдром відміни. Перед початком терапії необхідно проконсультуватися з лікарем, з метою виключити наявність протипоказань.
Автор: Наталія Холявицька