Основні симптоми отруєння нікотином

Загалом нікотин це речовина, яка викликає сильне звикання, що міститься в тютюні.
І звісно отруєння нікотином не є частим явищем. Однак нові продукти, що містять нікотин та є досить поширеними серед молоді і є причиною, чому випадки отруєння нікотином стали більш зареєстрованим явищем.
Причина цього досить проста, вейпи та чистий рідкий нікотин містять більшу кількість нікотину.
Характерні ознаки
Одразу відмітимо, що симптоми отруєння виникатимуть залежно від часу вживання нікотину.
В період від 15 хвилин до години після отруєння виникатимуть скарги у вигляді нудоти та блювання, підвищення артеріального тиску, порушення серцевого ритму, головного болю, запаморочення та підвищеного виділення слини.Надалі після стимулюючого ефекту нікотину, наступає пригнічувальний. Людину може турбувати діарея, зниження артеріального тиску, слабкість та швидка стомлюваність, відсутність апетиту, поверхневе дихання.
Надання невідкладної допомоги потребують випадки з приєднанням судом, порушення дихання, зупинки серця тощо. Може виникнути серйозне або смертельне передозування нікотину. Однак у дорослих це трапляється рідко.
Основні причини
Нагадаємо, що нікотин в різних кількостях міститься в сигаретах, вейпах (електронні сигарети), жувальному тютюну, сигарах, продуктах для замісної нікотинотерапії (наприклад, гумки, льодяники).
За даними досліджень смертельна кількість нікотину для дорослих становить 30–60 мг. В сигареті міститься до 14,5 мг нікотину, при цьому організм людини засвоює лише 1–1,5 мг нікотину з сигарети. Однак кількість нікотину, необхідна для отруєння, буде змінюватись залежно від форми споживання та фізичного стану людини.Вплив на організм нікотину відбувається шляхом вдихання, ковтання, контакту зі шкірою (нікотин знаходиться в рідкій формі та розлитий на шкіру) чи впливу рідини на організм (при випадковому проковтуванні).
Діагностика та тактика лікування
Підвищений рівень нікотину або котиніну (метаболіт нікотину) можна виявити за допомогою лабораторних досліджень сечі або крові.
Тактика лікування залежатиме від тяжкості перебігу отруєння нікотином. Призначена лікарем терапія може включати призначення внутрішньовенного вливання, активованого вугілля, бензодіазепіну, атропіну. Якщо людина відчуває труднощі з диханням, лікарі використовуватимуть апарат штучної вентиляції легень, щоб доставити кисень.Звісно, що найкращим способом запобігти отруєнню нікотином це перестати використовувати будь-які продукти, що містять нікотин.
І завжди тримайте нікотинові продукти якомога далі від дітей! Хоч отруєння нікотином може вразити осіб будь-якого віку. Однак найбільший ризик отруєння є саме у дітей через їх меншу масу тіла та менший розмір.