Перевозка больных

Лечение алкоголизма

Медичне обладнання в ITMED

Нікотинозамісна терапія: основні види та методи використання

Нікотинозамісна терапія: основні види та методи використанняКуріння є шкідливою звичкою тенденцію до якої в соціумі максимально стараються зменшити. Однак при цьому виникають різні аналоги відомих нам цигарок, які тільки можуть поглибити проблему.

Нікотинозамісна терапія (НЗТ) – це терапія, що передбачає використання продуктів з низькими дозами нікотину для зменшення тяги та зменшення симптомів абстиненції після того, як людина кине палити. Терапія призначена для людей, які мають тяжку нікотинову залежність (понад 10 цигарок в день) та хочуть кинути палити.

Відповідно використання продуктів нікотинозамісної терапії, таких як пластирі або жувальна гумка, може допомогти контролювати тягу та поступово зменшувати споживання нікотину.

Ознаки тяжкої нікотинової залежності

1. Куріння більше однієї пачки сигарет на день.
2. Куріння майже одразу після пробудження або прокидання вночі, щоб покурити.
3. Куріння навіть під час хвороби.
4. Куріння для полегшення симптомів абстиненції.

Етапи проходження нікотин замісної терапії

1. Обрати правильний продукт. До прикладу якщо людина палить частіше протягом дня їй може допомогти нікотиновий пластир, що забезпечує стабільні, тривалі дози.
2. Поєднання різних форм. До прикладу ефективнішим може бути використання нікотинового пластира для підтримки базового рівня нікотину та жуйка для подолання сильної тяги.
3. Поступове скорочення.
4. Отримання підтримки у спеціаліста чи групах підтримки.
5. Достатнє вживання води, оскільки нікотинзамісні засоби можуть спричиняти надмірну сухість у ротовій порожнині.
 
Головне на етапах відмови від шкідливої завички дійти до бажаного результату та не зупинятися на тих моментах коли боротися стає майже неможливим.

Ось основні типи НЗТ

1. Нікотиновий пластир: забезпечує стабільну, контрольовану дозу нікотину протягом дня. 
2. Нікотинова жувальна гумка, яка просочена нікотином.
3. Нікотинові пастилки, які розчиняються у роті. У випадку пастилок та жуйок існують чіткі рекомендації графіку дозування. 
4. Нікотиновий інгалятор, який дозволяє вдихати випарену форму нікотину. Своєю дією імітує куріння.
5. Нікотиновий спрей для рота, який доставляє нікотин у вигляді туману.

Побічні ефекти НРТ

1. Головний біль.
2. Нудота.
3. Прискорене серцебиття.
4. Порушення сну.
5. Виразки в роті.
6. Гикавка.
7. Кашель.
8. Печія.
Загалом негативні наслідки та прояви проходження терапії залежатимуть від методу, що використовувався, а також чи дотримувалася людина наданих лікарем рекомендацій.

Відмітимо, що для кожної людини варто віднайти свій метод терапії. Адже те, що добре працює для одного, може не так добре працювати для іншого. Крім того, успіх позбавлення шкідливої звички часто залежить від ряду факторів, серед яких рівень нікотинової залежності, звички куріння та звісно ж прагнення кинути палити.

Також рекомендовано перед початком терапії проконсультуватися з лікарем для отримання персоналізованих рекомендацій, особливо під час вагітності або наявності в анамнезі супутніх захворювань.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм