Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Ранні прояви запалення жовчного міхура

Ранні прояви запалення жовчного міхураХолецистит - це патологічний стан, що супроводжується запаленням жовчного міхура.

Запальний процес може мати як гострий та раптовий початок, так і зберігатися протягом тривалого часу з періодичними нападами, що свідчитиме про хронічну форму захворювання.
Основною причиною холециститу переважно є камені в жовчному міхурі. Це спричиняє накопичення жовчі в органі з наступним розвитком запального процесу.

Основні причини

1. Камені в жовчному міхурі, на появу яких своєю чергою впливатиме маса тіла, генетична схильність та харчові звички. Вони блокують трубку, яка відводить жовч із жовчного міхура. Відповідно жовч накопичується в жовчному міхурі.
2. Надлишок холестерину в жовчному міхурі, який може статися під час вагітності або після швидкої втрати ваги.
3. Зниження кровопостачання жовчного міхура, наприклад, при цукровому діабеті.
4. Новоутворення печінки або підшлункової залози.

За статистичними даними більшість випадків порушення припадає на жінок, переважно після 40 років. Часто причиною цього може бути гормональна зміна, зайва вага чи навпаки її  стрімка втрата, наявність в анамнезі цукрового діабету та високого рівня холестерину.

Характерні ознаки

1. Больові відчуття в животі, які можуть мати різкий або тупий характер. 
2. Здуття живота.
3. Лихоманка та озноб.
4. Нудота та блювання.
5. Розлад травлення (рідкий стілець світлого кольору).
6. Жовтяниця (шкіра та білі очі стають жовтими).
7. Свербіж.
Клінічна картина може мати раптовий розвиток або повільно розвиватися протягом багатьох років. Тригером появи нападу при холециститі переважно є вживання жирної їди. Типовий напад може тривати два-три дні, хоча це є індивідуальним. 

При відсутності вчасного лікування запалення підвищує ризики розвитку панкреатиту (запалення підшлункової залози), збільшення жовчного міхура, приєднання інфекції та навіть перфорації чи відмирання тканин органу.

Діагностика та тактика лікування

Встановити діагноз «холецистит» можливо на основі проведення фізикального огляду, аналізу даних анамнезу з наступним рядом діагностичних тестів.
Додаткові обстеження включатимуть проведення лабораторних досліджень крові, УЗД, КТ, холесцинтиграфії.
 
Тактика лікування обиратиметься залежно від причини запалення.
Варіанти включатимуть призначення антибактеріальної терапії та знеболювальних.
Хірургічне втручання часто метод, який застосовується у випадках хронічного холециститу. Однак сьогодні видалення жовчного міхура (холецистектомія), як правило, виконується лапароскопічно, що створює умови для швидкого відновлення. Також покращити самопочуття можливо внісши корективи у спосіб життя пацієнта. Для цього потрібно ретельно слідкувати за своїм харчуванням, вживаючи порції їди невеликих розмірів, але часто, відмовитися від шкідливих звичок. також корисні регулярні фізичні вправи.

Холецистит може стати дуже важким за перебігом і в більшості випадків вимагає негайної медичної допомоги. Тому зверніться до лікаря якомога швидше, особливо якщо ви підозрюєте, що у вас саме гострий холецистит.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм