Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Ранні прояви анальної тріщини

Ранні прояви анальної тріщиниАнальна тріщина це реальна проблема, а не стан, якого варто соромитися чи терпіти. Наслідки анальної тріщини можуть бути досить серйозними, тому зволікання при даній проблемі тільки вам зашкодить. Як вчасно розпізнати симптоми порушення на ранній стадії? З’ясуємо далі. 

Анальна тріщина – це патологічний стан, що супроводжується пошкодженням (невеликим розривом) шкіри та слизової заднього проходу. Це викликає сильний біль та яскраву кровотечу під час та після акту дефекації. Відзначимо, що у тяжких випадках тріщина може достатньо глибокою, щоб оголити м’язову тканину під нею.

Гострі анальні тріщини є тимчасовими та у більшості людей вони заживають протягом 1-2 тижнів. Якщо тріщина не загоюється понад 6 тижнів, то вона діагностується як хронічна. Замість того, щоб загоюватися, вона продовжує зміцнюватися в замкнутому колі, залишаючи стійку рану.

Ураження може торкнутися осіб будь-якого віку. Однак за статистикою анальна тріщина найчастіше трапляється у жінок, які вагітні або нещодавно народили дитину та в осіб віком від 15 до 40 років.

Характерні ознаки

  1. Больові відчуття різкого характеру в ділянці анального отвору під час акту дефекації. У деяких людей біль іррадіює в сідниці, верхню частину стегон або поперек. Загалом він виникає епізодами.
  2. Видимі розриви шкіри навколо заднього проходу.
  3. Поява крові після випорожнення. 
  4. Печіння або свербіж в області анального отвору.
Зауважимо, що розташування тріщини дає підказки щодо її причини. Тріщина, яка виникає збоку від анального отвору, а не ззаду або спереду, швидше за все, є симптомом іншого захворювання, наприклад хвороби Крона.

Основні причини

Найчастіше причиною анальної тріщини є виділення твердого стільця. Звісно вагомим тригером виступає й хронічний закреп або навпаки часта діарея, що можуть спричинити пошкодження шкіри навколо заднього проходу. 
Також до інших можливих причин пошкодження можна віднести інші стани:
  • напруження під час пологів;
  • сильне напруження під час спорожнення кишківника;
  • неправильне харчування з низьким рівнем клітковини та вживанням невеликого об’єму рідини;
  • запальні захворювання кишківника (наприклад, хвороба Крона);
  • надмірно напружені або спастичні м’язи анального сфінктера;
  • займання анальним сексом;
  • введення предметів в задній прохід.

Діагностика та тактика лікування

Встановлення діагнозу відбуватиметься на основі проведення фізикального огляду (ректально), аналізу даних анамнезу пацієнта. Якщо лікар вважає, що причиною анальної тріщини є запальне захворювання кишківника, пацієнтові можуть знадобитися додаткові тести. Наприклад, колоноскопія, аноскопія, сигмоскопія та ін..

Тактика лікування у кожному випадку є індивідуальною. Більшість анальних тріщин не потребують значного лікування. Достатнім буде в домашніх умовах прискорити загоєння та полегшити дискомфортні симптоми. З цією метою можна використовувати безрецептурні розм’якшувачі стільця, пити більше рідини, надати перевагу продуктам з клітковиною та волокнистій їжі, за необхідності застосовувати місцеві знеболювальні.

Також варто брати до уваги, що анальна тріщина це в першу чергу відкрита рана, тому важливо підтримувати чистоту та сухість цієї області, що сприятиме її швидшому загоєнню. Теплі сидячі ванни, також заспокоюють та можуть допомогти анусу розслабитися, щоб полегшити біль.

При відсутності результату та реакції на інші методи лікування пацієнтові може знадобитися оперативне втручання. Вона полягає у виконанні невеликого розрізу м’яза навколо заднього проходу (внутрішня сфінктеротомія), що дає можливість зменшити тиск навколо нього та дозволяє тріщині зажити.

Загалом, щоб допомогти цим тріщинам зажити та запобігти їх повторній появі варто дотримуватися здорової дієти, залишатися зволоженим та уникати запорів. 

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм