Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Основні показання до проведення операції зі зменшення шлунка

Основні показання до проведення операції зі зменшення шлункаСьогодні дотримуючись тренду на бодипозитив, люди забувають, що всі ми різні й для багатьох зайва вага, це не тільки про психологічні зміни, а й про фізичне здоров’я.

Адже досить часто ожиріння межує з небезпекою для життя на тлі виниклих супутніх захворювань. Саме тому з цієї причини люди можуть звертатися до хірургів та замислюються про баріатричну операцію.
 
Баріатрична хірургія являю собою оперативне втручання, яке полягає у зменшенні розмірів шлунка чи тонкого кишківника. Прикладом є повздовжня резекція, коли зі шлунка формується вузька трубка. Сьогодні такі методи доступні лапароскопічно, що значно скорочує час на відновлення.

Метою баріатричної операції є зменшення почуття голоду. Відповідно людина починає менше їсти та позбувається зайвої ваги.

Види баріатричної хірургії

Шунтування шлунка: операція призначена для зменшення розміру шлунка. Це найбільш дієвий метод у порівнянні з іншими баріатричними процедурами, а при цьому є однією з найскладніших. Шунтування складається з трьох окремих кроків: зшивання шлунка, розділення тонкої кишки та переміщення верхнього відділу тонкої кишки.
Рукавна гастректомія: операція проводиться з метою зменшення розміру шлунка (видаляється його частина) та зменшення кількості їжі, яку людина можете з’їсти за один раз. Додатково це дає можливість зменшити вироблення кишкових гормонів, які впливають на відчуття голоду та метаболізм. 
Шлунковий бандаж: метод передбачає хірургічне розміщення бандажа навколо верхньої частини живота. Це створює мішечок у верхній частині шлунка, який вміщує меншу кількість їжі, зменшуючи загальне споживання калорій й поживних речовин. Операція є регульованою, тобто лікар може змінити розмір отвору стрічки, щоб створити менший або більший мішечок. При цьому метод зазвичай не призводить до значної втрати ваги в порівнянні з операцією шлункового шунтування. Також часто існують ускладнення, оскільки тіло може не сприймати наявність «пов’язки» та викликає запальний процес.

Показання та протипоказання до проведення операції

Основним показанням до операції є індекс маси тіла (ІМТ) понад 40 або 35, з наявністю проблем з ожиріння. А також індекс маси тіла від 30 до 35 при неконтрольованому цукровому діабеті 2 типу. Також операція може бути запропонована пацієнтам які не можуть довго утримувати необхідну вагу.

До протипоказань можна віднести наступні стани:
1. Гостра форма виразкової хвороби шлунка.
2. Онкологія.
3. Вагітність.
4. Тяжкі супутні захворювання.
5. Обмеження ваги (індивідуально).
Баріатрична хірургія також може бути недоцільною, якщо у пацієнта на цей момент низький рівень цукру в крові (гіпоглікемія) або це було в анамнезі.
Варто розуміти, що операція не проводитиметься й у тому випадку якщо попередньо людина не докладала зусиль, щоб скинути зайву вагу іншими методами. Це звісно правильне харчування та спорт.

Підготовка

Перш ніж планувати баріатричну операцію, лікар перевірить фізичний та психологічний стан пацієнта.
 
Також додатково необхідно пройти медичне обстеження з метою перевірки всіх можливих ризиків операції. Пацієнтові необхідно буде відмовитися від шкідливих звичок (куріння, алкоголь) та дотримуватися дієти упродовж кількох тижнів.

Останнє дасть можливість зменшити відсоток жиру у місці проведення операції та відповідно зробити операцію з меншими ризиками ускладнень.

Відзначимо, що операція зазвичай виконується малоінвазивними методами (лапароскопічна хірургія). Це означає невеликі розрізи, швидше загоєння та менше болю та рубців, ніж при традиційній відкритій хірургії. 

Відновлення

Перші кілька днів відновлення відразу після баріатричної операції зазвичай складаються з відпочинку та повільного переходу до фізичної активності.
Пацієнтові доведеться почати з дотриманням рідкої дієти, перш ніж поступово знову їсти тверду їжу. Приблизно через тиждень лікар, ймовірно, дозволить пацієнту почати відмовлятися від рідкої дієти. Далі відбувається перехід з рідкої дієти на м’яку або протерту їжу, яка є трохи густішою, але не зовсім твердою або важкою для травлення (наприклад, м’які або змішані фрукти, змішані або вичавлені з соку овочі, типу шпинат, морква або кабачки, м’який сир, омлет чи пюре з птиці).
 
Перенесення операції зі зменшення шлунку зовсім не означає, що можна повернутися до старого способу життя і неправильно харчуватися, й при цьому сподіватися, що зайві кілограми не повернуться. Певних правил все-таки прийдеться дотримуватися. Насамперед пацієнтові упродовж всього свого життя приймати вітамінні та мінеральні добавки. А в раціоні повинна переважати їжа з високим вмістом білка, який допомагає підтримувати м'язову масу та здоровий обмін речовин. Це м'ясо, яйця, молочні продукти, тофу, боби. Доведеться обмежити вживання цукру та вуглеводів. Важливо повністю виключити алкоголь - шлунок стає до нього чутливішим. Загалом вибір дієти узгоджується з лікарем.

Не варто вірити міфам, які стверджують, що баріатрична хірургія це забаганка осіб, які бажають швидко схуднути. У цьому випадку справа стосується не лише позбавлення ваги, а й запобігання ряду ускладнень, які викликає ожиріння. До цього переліку можна віднести, як артрит та артроз, так і інфаркт та онкологію. Адже часто ожиріння — це не лише зайва вага, а й величезна кількість супутніх захворювань.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм