Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Ліпома: основні причини появи пухлини під шкірою

Ліпома: основні причини появи пухлини під шкіроюЛіпоми або пухлина жирової тканини — це патологічний стан, що характеризується формуванням новоутворення під шкірою та нижнім м’язовим шаром. Кругла або овальна грудка тканини росте прямо під шкірою та складається з жирової тканини.

Ліпома є доброякісною. Однак враховуючи схожість за перебігом з ліпосаркомою, будь-які зміни на шкірі потребують звернення до лікаря.

Ліпома може розвинутися у будь-якому віці, однак за статистикою більшість випадків припадає на осіб вікової категорії 40-60 років.

Всі жирові пухлини складаються з жиру. Деякі ліпоми також містять кровоносні судини або інші тканини. Залежно від структури, утворення поділяють на звичайне та атипове. І якщо звичайна форма порушення є найбільш поширеною. То до прикладу атипова ліпома складається з більш глибокого жиру та більшої кількості клітин.

Гібернома містить коричневий жир замість зрілого білого жиру, що є у звичайній ліпомі.

Плеоморфна ліпома  містить жирові клітини різного розміру та форми. Фіброліпома складається як з жирової, так і фіброзної тканини.

У випадку якщо ліпома містить велику кількість кровоносних судин і жиру, це ангіоліпома.

Типовим розташуванням ліпоми є шия, плечі, стегна.

Основні причини

Достеменно невідомо, що саме є причиною появи ліпоми.

Спеціалісти відмічають можливий вплив спадкового фактора. У деяких людей ліпоми пов’язані з генетикою. Так є кілька рідкісних генетичних захворювань, при яких у людей на тілі з’являються множинні ліпоми.

До факторів ризику з розвитку ліпоми можна віднести ожиріння, зловживання алкоголем, захворювання печінки.

Характерні ознаки

Для ліпоми характерними будуть наступні ознаки:
  • повільний ріст;
  • рухливість;
  • ліпома м'яка на дотик.
Якщо утворення розташоване глибше під шкірою, людина може не відчувати її. Однак чим глибше її локалізація, тим більший тиск на внутрішні органи або нервові закінчення з появою відповідних симптомів.

Діагностика та тактика лікування

Встановити діагноз найчастіше можливо просто провівши фізикальний огляд. За необхідності можливе дослідження зразка тканини, що буде взято під час процедури – біопсія. Причиною біопсії є переважно підозра на рак (ліпосаркому). У деяких випадках також може знадобитися сканування, щоб підтвердити, чи є шишка ліпомою. Це може бути УЗД або КТ. Це допоможе визначити розташування ліпоми та її глибину, чи є в ній кровоносні судини та чи тисне вона на нерви й інші тканини.

Тактика лікування обиратиметься залежно від перебігу захворювання. Так буде враховуватися розмір ліпоми, присутність больових відчуттів, кількість пухлин.

У більшості випадків пухлина не викликає скарг, однак якщо вона спричиняє дискомфорт лікар може запропонувати декілька варіантів усунення проблеми.
До прикладу зменшити ліпому, однак повністю її не позбутися, можливо завдяки ін'єкції стероїдів безпосередньо в уражену ділянку. Також як альтернативу операції з видалення ліпоми лікар може порекомендувати ліпосакцію. Так за допомогою довгої тонкої голки проводиться видалення жирової тканини з новоутворення.

Однак найпоширенішим способом лікування ліпоми є її хірургічне видалення. Це насамперед стосується випадків коли пухлина досягає великих розмірів. 
Адже попри доброякісний характер, сформована шишка має й неестетичний вигляд. Рецидиви після видалення нечасті.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм