Ожиріння: у яких випадках можливо схуднути хірургічним методом?

Ожиріння - це патологічний стан, який являє собою накопичення надмірної кількості підшкірно-жирової клітковини в організмі людини. Це першочергово проявляється у збільшенні розмірів та маси тіла.
Основні причини ожиріння
- Надмірне споживання їжі (переїдання), при якому калорійність продуктів не відповідає їх витраті.
- Ендокринологічні порушення, які можуть мати скритий перебіг.
- Харчові розлади (булімія).
- Депресивний стан та нервові розлади.
- Порушення в роботі гіпоталамуса.
- Приймання певних медикаментозних препаратів (наприклад, стероїдні засоби).
Ознаки ожиріння
Окрім візуальних ознак, що супроводжуються набряками, розтяжками на шкірі та видимими жировими відкладаннями в області стегон, живота та талії, виникають додаткові скарги:
- задишка;
- прискорене серцебиття;
- високий артеріальний тиск;
- надмірне потовиділення.
Як наслідок надмірна маса тіла негативно впливає на репродуктивну систему. У жінок порушується МЦ, а у чоловіків знижується лібідо.
Тактика лікування
Методи лікування будуть базуватися в залежності від ступеня ожиріння. Нагадаємо, що їх розрізняють 4 ступені:
- І ступінь (відсоток зайвої ваги становить від 10 до 29%);
- II ступінь (від 30 до 49%);
- III ступінь (від 50 до 99%);
- При IV ступені надмірна вага сягає від 100% та більше.
Основою успішного лікування ожиріння є перехід до здорового способу життя, дієтичне харчування. Звісно, якщо проблема криється в захворюваннях ендокринної системи - проводиться усунення основної причини з призначенням замісної терапії. Можливе навіть залучення до процесу нормалізації ваги - психотерапевта.
Ожиріння та баріатрична хірургія
Бувають випадки коли звичайне традиційне лікування ожиріння не приносить успіхів, а вага при цьому стійко тримається. У цьому випадку проводиться консиліум лікарів щодо проведення оперативного втручання.
Хірургічне лікування ожиріння має назву - баріатрична хірургія. Цей метод є доцільним при розвитку патологічного ожиріння з додатковими ускладненнями (цукровий діабет, гіпертонія).
Баріатрична хірургія має декілька основних методів проведення оперативного втручання. Так, наприклад, при бандажуванні шлунку на орган накладається спеціальне кільце, а при повздовжній резекції шлунку лікар хірург проводить видалення частини органу. Відповідно шлунок стає меншим в об'ємі й це запобігає переїданню.
Не варто вдаватися до крайнощів та перевіряти свій організм на міцність дотримуючись голодних дієт або надмірних виснажливих тренувань. Все повинно бути в міру. Попередньо важливо звернутися до лікаря з метою проходження діагностичних методів та встановлення причини збільшення маси тіла. Лише потім лікар надасть всі необхідні рекомендації.