Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Орхіт: основні симптоми запалення яєчок у чоловіків

Орхіт: основні симптоми запалення яєчок у чоловіківБіль в яєчках та паху є приводом звернутися до лікаря. Адже відтягування проблеми, її прийняття та самолікування може тільки призвести до незворотних порушень в організмі. Наразі розберемо детальніше основні симптоми та причини розвитку запального процесу в яєчках.

Орхіт – це патологічний процес, що супроводжується розвитком запалення яєчок. Орхіт може залучати як одне яєчко, так і бути двостороннім.
 
Причиною порушення можуть виступати різні патогенні збудники, від бактерій до вірусів.

Характерні ознаки

  1. Больові відчуття в мошонці (яєчках). Відмітимо, що «біль в яєчках» та «біль у паху» іноді можуть сприйматися як один і той же симптом. Однак біль у паху виникає в складці шкіри між стегном і животом, а не в яєчку. Відповідно і причини болю в паху відрізняються від причин болю в яєчках.
  2. Біль під час сечовипускання та еякуляції.
  3. Набряк мошонки та пахових лімфатичних вузлів. Також яєчка мають підвищену чутливість та можуть набувати червоного та фіолетового кольору.
  4. Поява домішок крові в спермі.
  5. Лихоманка та озноб.
  6. Біль у м’язах.
  7. Нудота.

Основні причини

Як зазначалося вище спричинити орхіт можуть віруси або бактерії. Прикладом захворювань, що на основі цього можуть спричинити запалення є наступні стани:
  1. Епідемічний паротит або свинка.
  2. Інфекції, що передаються статевим шляхом (наприклад, гонорея, хламідіоз).
  3. Епідидиміт (запалення придатка яєчка).
Відповідно до факторів ризику з розвитку орхіту відносять осіб, сексуальна поведінка яких сприяє наявності в анамнезі інфекцій, що передаються статевим шляхом, а також не використовують бар’єрні методи контрацепції (презервативи).
Також до неінфекційних причин захворювання можна віднести тривале використання катетера Фолея, вроджені аномалії сечовивідних шляхів, відсутність щеплення проти вірусу паротиту, збільшення простати.

Діагностика та тактика лікування

Встановлення діагнозу відбуватиметься на основі даних анамнезу пацієнта, аналізу клінічної картини, фізикального огляду та ряду діагностичних тестів. Серед найбільш поширених є лабораторні дослідження крові й сечі, з метою виявлення інфекції та УЗД.
 
Тактика лікування обиратиметься залежно від виду орхіту. Так до прикладу вірусний тип захворювання не потребує специфічного лікування та зазвичай проходить самостійно. Додатково тільки можуть знадобиться безрецептурні знеболювальні та протизапальні препарати, холодові компреси, постільний режим з підняттям яєчка з метою полегшення стану пацієнта.

Протилежним варіантом є бактеріальний орхіт, що потребує лікування антибіотиками та протизапальними препаратами.

На повне одужання може піти декілька тижнів.

Зауважимо, що якщо причиною орхіту є ІПСШ, лікування також потребуватиме і партнер пацієнта.

При відсутності вчасної терапії запальний процес може ускладнитися переходом у хронічну форму, формуванням абсцесу та навіть відмиранням тканин яєчка. Випадки безпліддя внаслідок орхіту є досить рідкісними.

Загалом більшість чоловіків, які страждають від орхіту, повністю одужують без тривалих наслідків. 

Враховуючи можливі причини орхіту варто пам’ятати про його методи запобігання. Для цього потрібно вакцинуватися проти епідемічного паротиту та практикувати безпечний секс.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм