Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Основні симптоми появи алергії на ліки

Основні симптоми появи алергії на лікиПоказники самолікування в Україні досі залишаються на високому рівні. На це вплинуло також і внутрішнє переміщення населення, тимчасова втрата зв'язку зі своїм лікарем. Як наслідок самостійне усунення виниклих симптомів може мати побічний результат у вигляді алергічної реакції, про перебіг якої з'ясуємо далі.

Алергія на ліки - це патологічний процес, що супроводжується розвитком алергічної реакції на ліки.
Дана реакція попри свою рідкість може спричинити як появу незначного висипу та лихоманки, так і серйозні проблеми з диханням.

За статистичними даними справжня алергічна реакція на ліки виникає лише у 5% населення, до решти можна віднести - побічний ефект від прийнятого препарату.

Основні причини розвитку алергії на ліки

Механізм розвитку алергічної реакції на ліки, як і при інших видах даного порушення, полягає у сприйманні імунної системи ліків, що потрапляють в організм, як одного з патогенних збудників. У відповідь на це імунна система починає виробляти антитіла. Це спеціальні білки, які запрограмовані на атаку “ворога”, що у цьому випадку є препарат.
 
Надалі виникатимуть відповідні симптоми, що можуть виникнути як миттєво (одразу після приймання препарату), так і через деякий час  (після тривалої терапії).
 
Відмітимо, що кожен препарат має різний вплив на організм й будь-які ліки, від безрецептурних, рецептурних чи рослинних здатні викликати лікарську алергію. Однак до поширених видів ліків, що викликають більше алергічних реакцій можна віднести антибактеріальні препарати, нестероїдні протизапальні препарати, місцеві анестетики, протисудомні  та ін.
 
Підвищені ризики розвитку реакції на ліки мають особи з наявністю інших видів алергій в анамнезі.

Основні симптоми

У кожного перебіг алергічної реакції проходить по різному. Можливий розвиток незначних та майже непомітних ознак у вигляді легкої висипки, що може виникнути навіть через декілька днів.
До типових ознак алергії на ліки можна віднести:
  • поява висипань, кропив'янка;
  • набряк;
  • свербіж; 
  • сльозотеча;
  • нежить;
  • хрипи та задишка.
Однак не варто забувати й про небезпечний наслідок алергічної реакції - анафілаксію.  
Так анафілактичний шок являє собою миттєву реакцію організму на ліки (інший алерген), що становить пряму загрозу життю.
До основних ознак анафілаксії можна віднести набряк, втрату свідомості, порушення дихання та серцебиття, зниження АТ.
 
Тому погіршення самопочуття після приймання певного виду лікарських препаратів потребує звернення за медичною допомогою.

Тактика

Встановлення діагнозу та безпосередньо алергену відбуватиметься на основі збору анамнезу та додаткових тестів (шкірні проби, лабораторні дослідження крові).
 
Тактика надання допомоги залежатиме від тяжкості алергічної реакції.
Насамперед важливо припинити вплив алергену, тобто повністю припинити приймати препарат з можливою його заміною на аналог.
Допомогти зменшити симптоми реакції можливо шляхом призначення інших препаратів, наприклад, антигістамінних, кортикостероїдів, бронходилататорів.
Розвиток анафілаксії вимагає негайної ін’єкції адреналіну, а також лікування в умовах стаціонару для підтримки  життєво важливих показників (артеріального тиску та підтримки дихання).
 
Надалі важливо дотримуватися всіх рекомендацій лікаря аби уникнути повторної ситуації з алергічною реакцією.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм