Набряки: основні причини виникнення у вагітних
Поява набряків під час вагітності завдає багато дискомфорту. Що вже казати коли дане порушення виникає у період активної спеки, викликаючи додаткове навантаження на організм. Чи можливо знизити прояви набряків, які причини їх появи та чи завжди вони є безпечними? З'ясуємо далі.
Відмітимо, що набряки під час вагітності зазвичай спостерігаються у період кінця другого триместру або в третьому триместрі. У вагітних частіше набрякають верхні (кисті) та нижні кінцівки (стопи, гомілки). Симптоми виникають ближче до вечора.
Поява набряків в нормі пов'язана зі збільшеним продукуванням крові та біологічних рідин. Додаткова рідина частково зосереджується в тканинах, а в основному концентрується в руках та ногах.
Які фактори впливають на розвиток набряків під час вагітності?
- Гормональні зміни (збільшення прогестерону).
- Збільшення маси тіла.
- Зовнішні зміни у вигляді спеки.
- Варикозне розширення вен нижніх кінцівок.
- Порушення зі сторони нирок, серцево-судинної системи.
- Малорухомий спосіб життя.
- Спадковий фактор.
- Раціон: переважання гострої, солоної та пряної їжі. Це як наслідок спричиняє збільшення рівня натрію, та навпаки - калію. Відмітимо, що натрій входить до складу кухонної солі та спричиняє затримку рідини в тканинах.
Поява яких додаткових симптомів повинно викликати занепокоєння?
Звісно, що появі набряків передує певна причина, яка може бути у вигляді способу життя вагітної або ж серйозного захворювання, яке потребуватиме негайного лікування, тобто мати фізіологічний та патологічний характер. Тому особливу увагу необхідно звернути на розвиток наступних симптомів:
- збільшення маси тіла (причому стрімко);
- набряки присутні на постійній основі;
- поява припухлості обличчя;
- спостерігається набряк однієї сторони з почервонінням та підвищенням температури тіла;
- додатково виникає підвищення артеріального тиску, головний біль, порушення зору.
Особливо уважними до свого стану повинні бути вагітні жінки віком старше 35 років, вагітні з наявністю в анамнезі цукрового діабету, високого артеріального тиску.
Які методи допоможуть запобігти набрякам?
- Стежити за харчуванням: звичайну сіль замінити на йодовану, обмежити вживання улюбленої “шкідливої” їжі та надавати перевагу овочам та фруктам, кашам, рибі та нежирному м'ясі.
- Дотримання режиму сну.
- Дотримання водного балансу (близько двох літрів на добу). При цьому соки, компоти, газовані солодкі напої не повинні бути складовою добової норми води. Ці напої не тільки не втамовують спрагу, а спричиняють раптове підвищення глюкози в крові.
- Фізична активність, відповідно терміну та з дозволу лікаря (плавання, йога).
- При цьому важливо не нехтувати повноцінним відпочинком.
- Уникання тривалого знаходження в одному положенні (стоячи/сидячи).
- Одяг вагітної не повинен бути обтислим: обирайте вільний одяг з натуральних тканин, взуття також повинно бути зручним на низькому ходу.
Відмітимо, що ці методи є доцільними при відсутності порушень у матері та плоду. Саме для виключення перебігу патологічного процесу та встановлення причини набряків необхідно першочергово звернутися до лікаря. Самостійно вдаватися до усунення набряків категорично заборонено.
Важливо розуміти, що набряклість у спеку можлива у вагітних через підвищену завантаженість на органи та системи. Однак вона не є вираженою. Занепокоєння повинно викликати поява виражених набряків.
Новые статьи:
Также интересно посмотреть:
- Фето-фетальний трансфузійний синдром: причини виникнення при очікуванні близнюків
- Синдром передчасного виснаження яєчників: основні причини та методи лікування
- На що вказує поява виділень з соска жінки?
- Основні методи контрацепції: їх особливості та можливі протипоказання
- Галактоцеле молочної залози: основні причини доброякісного новоутворення