Які правила потрібно дотримуватися при заняттях спортом восени?
Нам відомо, що коли температура повітря на вулиці знижується наш обмін речовин сповільнюється. На це є декілька причин. Перша це те, що день стає «коротшим», а через високий рівень мелатоніну в крові хочеться спати. Підсвідомо ми починаємо менше рухатися та відповідно більше їсти. Це природно, адже так наш організм зберігає енергію для виділення тепла.
Однак не потрібно піддаватися та переходити у режим «засинання». Просто потрібно внести певні корективи у свої щоденні заняття спортом. Адже спорт це чудовий метод боротьби з осіннім пригніченим настроєм. Прикладом тренувань, яким ви можете надати перевагу є спортзал, адже вправи на силу та витривалість є чудовим варіантом при формуванні тіла, боротьби із зайвою вагою та жировою тканиною, а також ідеальним джерелом енергії для повсякденної діяльності.
Скандинавська ходьба дуже хороший варіант для людей будь-якого віку, особливо літніх. Це чудова альтернатива звичайній ходьбі. Також осінь це найкраща пора аби почати відвідувати басейн. А от біг відмінний вид активності для людей, які хочуть позбутися зайвої ваги й при цьому поліпшити кардіореспіраторну форму.
Завжди варто робити ставку на підтримку імунітету. Тому в разі осінніх видів спорту також бажано збагатити щоденний раціон комплексом цінних компонентів.
Далі розберемо на чому саме варто акцентувати при фізичних навантаженнях восени.
- Правильно підібраний одяг
Осінь може бути теплою, однак не варто забувати утеплятися при фізичній активності на вулиці. Надайте перевагу білизні, яка утримує вологу. Якщо температура повітря до +10 градусів комфортніше все ж буде у термобілизні. У випадку, якщо вітряна та дощова погода не зупиняє вас від занять спортом наверх надягніть непромокаючу курточку. Це ж стосується і правильно підібраного взуття. Кожна пора року потребує відповідних кросівок для спорту. Восени це повинно бути взуття, що не промокає та не ковзає на листі. Також варто пам’ятати, що від вибору кросівок залежить і здоров’я суглобів.
- Розминання м’язів
Правильна розминка перед вправами є запорукою якісного тренування, та насамперед запобігання мікророзривам та інших видів травм. Варто відзначити, що восени та взимку м’язи стають менш пластичними. Тому на розігрів м'язів потрібно трохи більше часу (близько 20 хвилин).
- Час, що приділяється тренуванню
Влітку ми рухаємось більш, тому і час, що приділяється тренуванням може бути менше. На думку спеціалістів достатньо 40 хвилин. У холодну пору року варто збільшити час для заняття спортом до години.
- Не починайте з нуля інтенсивні вправи
Мається на увазі, що якщо раніше ви не займалися бігом чи інтенсивними фізичними вправами. То зниження температури довкілля не є кращим моментом аби розпочинати це. Адже настання холодів це вже стрес для організму, і будь-яке додаткове навантаження може вплинути на стан імунної системи та відповідно підвищити ризики певних захворювань. Тому краще розпочати свій етап у спортивних заняттях з піших прогулянок, активних побутових рухах. Або розпочніть свої спортивні експерименти саме зі спортивного залу.
- Достатнє вживання води
Знову ж таки восени знижується спрага і ми починаємо пити менше води. Однак це помилка. Якщо при спеці вода необхідна нам для терморегуляції, то в опалювальний сезон потрібно запобігти сухості слизових оболонок та шкіри.
- Не виснажуйте свій організм дієтами
Завжди пам’ятайте, що дієти та дефіцит калорій це пряма дорога до зниження імунітету. Тому жодних дієт! Не спокушайтеся швидким результатами, адже так ви лише повернетеся знову до харчових зривів. Осінь це чудова пора овочів та фруктів, джерел вітамінів.
Не варто очікувати літа або навпаки осені, щось відкладати. Розпочніть турботу про своє здоров’я вже зараз. Головне робіть це поступово та правильно. Деякі заняття ідеально підходять для весни, інші працюють лише взимку. За необхідності скористайтеся допомогою спеціалістів. Це можуть бути як сертифіковані фітнес тренери, так і дієтологи.